Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

Przywitajka - Nowy z Royalem

sambor - 2018-02-21, 19:57
Temat postu: Nowy z Royalem
Hej,

Od niedawna mam Royala, mocno skundlonego, ale taki mi się podoba. Przejechałem nim może ze 200 metrów, ale Royalami co roku jeżdżę od wielu lat. Nie ogarniam mechanicznie tego sprzętu, a silnik tego Royala wymaga z pewnością ingerencji. Polecicie kogoś w okolicach Wawy? Choć niekoniecznie...

Lamer - 2018-02-21, 20:39

Hej,
o ile oczy mnie nie mylą to był to Royal Pastora.
Piękna maszyna!!

Masz jakieś konkretne problemy z tym sprzętem?
Lamer

sambor - 2018-02-21, 20:56

Tak, to od Pastora. Silnik jest na moje oko do rozebrania i złożenia ponownego. Coś tam jest mocno nie halo...
sebaxll - 2018-02-22, 08:06

Witaj.
Nawet kolanko nie nabrało rumieńców. Świetnie wygląda Twój motocykl.

sambor - 2018-02-22, 10:02

Taa, ma swój urok i swoje smaczki... Problem jest jednak taki, że ja się, powiedzmy znam na motocyklach enduro, a w Royalach to co najwyżej odrózniam bulleta od himalayana.
Lamer - 2018-02-22, 12:47

Hej,
ja osobiście to bym polecał ci Piotrka Bresyję....Nie wiem co oznacza "nie halo" no ale Piotrek to raczej wybada.
Z tego co wiem to jest z Urzędowa to racze do Wa-wy daleko.
Osoba pewna...do ogranięcia transport w dwie strony...

Lamer

bon-wojtek - 2018-02-22, 15:10

Witam, ale kto może blisko Wa-wy znać się na Royalach i jeszcze nikomu nie podpadł :roll: to nie wiem.
motomaciej - 2018-02-22, 23:13

Witaj kolego!

Kawał sprzętu.! Wrzuć jakiś rzut boczny. Ciekawy pomysł na separator odmy.
Jeśli dlubales przy enduro to w royalu raczej wiele Cię nie zaskoczy. Książka i do dzieła.

sambor - 2018-02-23, 10:39

ProszÄ™ bardzo.
Wiem, że RE to nie czarna magia, ale...

motomaciej - 2018-02-24, 11:23

Trafnie go nazwałeś "skundlony" :). Z pewnością jest bardzo oryginalny.
Tłumik od wczesnych ktm exc tylko trochę skrócony. Zapewne fajnie gada.

misiowy - 2018-02-26, 07:59

bon-wojtek napisa³/a:
Witam, ale kto może blisko Wa-wy znać się na Royalach i jeszcze nikomu nie podpadł :roll: to nie wiem.


Nie wiem czy "podpadł" czy nie ale w Wawie Wyremontujesz silnik w Multimoto
http://www.multi-moto.eu
To nie jest reklama ;-) , natomiast widziałem ich robotę i podchodzą do sprawy profesjonalnie.
Cen ani warunków nie znam.

sebaxll - 2018-02-26, 10:48

misiowy napisa³/a:
bon-wojtek napisa³/a:
Witam, ale kto może blisko Wa-wy znać się na Royalach i jeszcze nikomu nie podpadł :roll: to nie wiem.


Nie wiem czy "podpadł" czy nie ale w Wawie Wyremontujesz silnik w Multimoto
http://www.multi-moto.eu
To nie jest reklama ;-) , natomiast widziałem ich robotę i podchodzą do sprawy profesjonalnie.
Cen ani warunków nie znam.


Skoro multimoto żąda za filtr do gaźnikowych RE ponad 100 pln, to strach pomyśleć ile biorą za remont

Jacek Lazarewicz - 2018-02-26, 10:50

Dużo
misiowy - 2018-02-26, 11:10

Sebaxll napisa³/a:
Skoro multimoto żąda za filtr do gaźnikowych RE ponad 100 pln, to strach pomyśleć ile biorą za remont


Cen ich nie znam i nic u nich nie robiłem.
Wiem, że naprawy robią solidnie nie mam pojecia jak wychodzi to cenowo najlepiej popytać.
Części to chyba sprzedają z Hitchcocks'a.
Za filtr do oleju do gaźnikowca w Anglii trzeba zapłacić coś ok 5 funciaków (netto) plus przesyłka, ale to i tak nie wyjdzie ponad 100.
Faktycznie chora cena :-?

bon-wojtek - 2018-02-26, 15:17

Zgadzam się z twierdzeniem powyżej, ale to nie ja powiedziałem, a Sebaxll, stąd prośba do Pana Panie Misiowy, proszę o korektę i podanie właściwego autora, ja osobiście z Multi-Moto nie mam żadnych doświadczeń Royal Enfieldowych.
Kiedyś rozmawiałem z nimi o serwisie samochodu terenowego (bo tym też się zajmują i to ponoć z dobrym skutkiem), ale ich oferta znacznie przekraczała poziom cenowy możliwy do zaakceptowania przeze mnie.
Ja mieszkam i pracuję na prowincji, a oni mają swój zakład na Pradze w Warszawie, a Warszawa rządzi się swoimi prawami, także były to za wysokie progi (przynajmniej cenowe) na moje nogi ;-)
Prawda jest taka, że skoro przy swoich cenach znajdują klientów, to z tego korzystają.

Turek - 2018-02-26, 15:53

Nie wiem dlaczego potrzebny jest remont. Lepiej może napisz co właściwie jest nie tak Twoim zdaniem z tym motocyklem. Poprzedni właściciel włożył w niego dużo pracy, zakładam ze w silnik też, może wystarczy zwykła regulacja ale trzeba wiedzieć z czym masz problem.
misiowy - 2018-02-26, 17:20

Przepraszam bon-wojtek już poprawiłem nie było to zamierzone.
Jeśli chodzi o wspomnianą firmę to już nie działają na Pradze ale w innym miejscu Warszawki.
Niestety nie przychodzi mi do głowy inny warsztat z okolic Wa-wy, który mógłby rzucić fachowym okiem na gaźnikowego Royala w swoim dłubię sam.
Może ktoś naprawiający oldtimery ale tacy też nie są tani.
Zmieniając temat to ciekawie wygląda układ odmy ze szklanym odstojnikiem przedstawiony na drugim zdjęciu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group