Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Jacek Lazarewicz
2016-02-29, 19:11
Nowa RE 535...
Autor Wiadomo
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2013-11-04, 20:12   

Cytat:
Patrzymy na Europę a Azja to olbrzymi rynek zbytu i wiecznie biedny nie będzie.

Jak się będą wzorowali na tzw. "krajach rozwiniętych" to nie wiadomo co z tego wyniknie. Ja widzę że w USA od dłuższego czasu powoli likwidowana jest klasa średnia, biedni są coraz biedniejsi a bogaci coraz bogatsi. :-/
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2013-11-04, 20:28   

Zaczynamy wkraczać w politykę, a to zawsze pole minowe. Patrząc na najbliższe podwórko, a mieszkam w naprawdę biednym regionie, niech nikogo nie zwiedzie hasło - Wielkopolska, to faktyczne jest rozwarstwienie. Ale mam wrażenie, że jednak powoli zarobki rosną. Bezrobocie wśród mężczyzn to w naszym regionie fikcja na użytek wyłudzania rozmaitych świadczeń socjalnych. Rosną aspiracje, jest możliwośc porównywania się i stąd subiektywne wrażenie, że mamy coraz mniej. Jednak jest wzrost, co nie zmienia faktu, że są od nas kraje i ludzie bogatsi, są też, i to znacznie, biedniejsi.
Azja podąża swoją ścieżką, nie wydaje mi się by bezkrytycznie kopiowali "zachodnie" wzorce. Mam nadzieję że będą jednak korzystać z dorobku krajów rozwiniętych bo wiele, bardzo wiele rzeczy i idei jest w cywilacji wyrastającej z judeochrześcijanskiego pnia cennych.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Emergo 
Francuz

Doczy: 19 Lut 2009
Posty: 384
Skd: Okolice Poznan
Wysany: 2013-11-04, 21:24   

Nie bójmy się przyszłości, ziemia jest okrągła ...
Nasze koła też własnie!
To jest piękne zaproszenie, aby zobaczyć, co jest za następnym wzgórzem ... :-D
_________________
Emergo!
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2013-11-04, 21:43   

Cytat:
Zaczynamy wkraczać w politykę, a to zawsze pole minowe.

Temat nie jest łatwy ale to wcale nie znaczy że musi być "polem minowym". Trzeba jedynie nauczyć się po nim poruszać i ostatecznie go, w interesie nas wszystkich, "rozminować".
Cytat:
Azja podąża swoją ścieżką, nie wydaje mi się by bezkrytycznie kopiowali "zachodnie" wzorce.

W historii Świata zawsze było tak, że "elity rządzące" rządziły w taki sposób, by kasa płynęła najszerszym strumieniem właśnie do ich kieszeni.
Cytat:
Nie bójmy się przyszłości, ziemia jest okrągła ...

Emergo, a mamy inną alternatywę? :-D
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2015-01-19, 23:38   Re: Nowa RE 535...

Bardzo mi się podoba. Rozważam zamianę mojego Sixty-5 na Continentala. Tak czy tak długich tras nie robię z powodu absolutnego braku czasu, to bym sobie trochę pojeździł od jednego smażala nadmorskiego do drugiego.....
Ciekawe jak z częściami: u Hitchcocka mają na razie tylko akcesoria do Continentala, ale brak tego modelu w ofercie części zamiennych.
Jest naprawdę ładny.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2015-01-20, 10:50   

No i pewnie serwis w Polsce dziadowski :-(
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2015-01-20, 22:23   

Jacek Łazarewicz napisa/a:
No i pewnie serwis w Polsce dziadowski :-(

Pewnie tak - byłem kiedyś w "autoryzowanym" serwisie RE: musiałem sam im powiedzieć co i jak mają zrobić. Od tego czasu sam serwisuję, tylko żeby części były dostępne.
Ciekawe zresztą czy Continental też jest tak prosty w obsłudze ja poprzednie RE.....
 
 
Tomek śląsk
[Usunity]

Wysany: 2015-01-21, 08:46   

Chrikri napisa/a:
Jacek Łazarewicz napisa/a:
No i pewnie serwis w Polsce dziadowski :-(

Pewnie tak - byłem kiedyś w "autoryzowanym" serwisie RE: musiałem sam im powiedzieć co i jak mają zrobić. Od tego czasu sam serwisuję, tylko żeby części były dostępne.
Ciekawe zresztą czy Continental też jest tak prosty w obsłudze ja poprzednie RE.....

Jest jeszcze prostszy ,odchodzi kilka regulacji np zapłon gaźnik napinacz łańcucha sprzęgłowego do tego rzadsze przeglądy i wymiany oleju.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2015-01-21, 11:18   

Tytułem wtrętu.

1027.jpg
Plik cignito 38 raz(y) 846,61 KB

 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2015-01-21, 11:49   

Jest jeszcze prostszy ,odchodzi kilka regulacji np zapłon gaźnik napinacz łańcucha sprzęgłowego do tego rzadsze przeglądy i wymiany oleju.


Ciekawe jak z zaworami - czy też co 1000 km trzeba regulować? Nie żebym specjalnie narzekał, ale w moim RE po kilkunastu regulacjach widzę, że gwinty marnie wyglądają....
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2015-01-21, 15:59   

Cytat:
Ciekawe jak z zaworami - czy też co 1000 km trzeba regulować? Nie żebym specjalnie narzekał, ale w moim RE po kilkunastu regulacjach widzę, że gwinty marnie wyglądają....

No właśnie ... gdy na jesieni próbowałem wyregulować zawory zajęło mi to chyba ponad półtorej godziny i pięć podejść. Ustawiam zawory na gorącym silniku więc procedura wyglądała tak: silnik gorący więc ustawiam zawory na "zero". Jest to nieco upierdliwe więc kilka minut zajmuje. Silnik w tym czasie nieco stygnie. Po ustawieniu odpalam go na kilka minut żeby sobie pochodził, wszystko się ułożyło i znawu nabrał temperatury pracy. Następnie odkręcam dekielk i sprawdzam luzy i jest tak ... ten co był za luźny teraz jest za ciasny i odwrotnie. Nie mam pojęcia jak to się dzieje, tak jakby te luzy same się ustawiały jak chcą. To jest właśnie powoód że kupiłem porządne drążki popychaczy. Drogie jak cholera ale jeśli je sprzedają to musi istnieć powód dla którego ludzie jednak je kupują. Chyba właśnie ten powód odkryłem i też to zrobiłem.

Nie pytajcie mnie jednak co te drążki zmieniły bo jeszcze nic nie zmieniły, Jest zima więc drążki poczekają jeszcze trochę w szufladzie. Coś konkretnego będę mógł powiedzieć dopiero wiosną.
 
 
Tomek śląsk
[Usunity]

Wysany: 2015-01-21, 18:52   

tarnand napisa/a:
Następnie odkręcam dekielk i sprawdzam luzy i jest tak ... ten co był za luźny teraz jest za ciasny i odwrotnie.

Wygląda na to że są krzywe ;-)
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2015-01-22, 19:00   

Cytat:
Wygląda na to że są krzywe ;-)

To też. Widać to jak się je pokręci gdy są już zamontowane. Co jezcze jest ... nie mam pojęcia bo albo się swobodnie kręcą albo trochę mniej swobodnie choć przedtem kręciły się swobodnie. Tematu nie będę rozkminiał, po prostu je wymienię na nowe które już mam. Wtedy, mam nadzieję, ustawianie luzu stanie się bardziej przewidywalne.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapyta do SQL: 13