Royal-Enfield Strona Główna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podsumowanie pierwszego sezonu.
Autor Wiadomość
motomaciej 
motomaciej

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 104
Skąd: PiĹ‚a
Wysłany: 2017-11-26, 21:14   Podsumowanie pierwszego sezonu.

Witam wszystkich.
Sezon szosowy uwazam za zakonczony wiec postanowilem napisac kilka slow.

Royala po dlugiej przeprawie papierkowej udalo mi sie zarejestrowac pod koniec czerwca zatem jezdzic zaczalem na dobre od polowy roku- nie liczac kilku krotkich jazd na angielskiej tablicy.
Biorac pod uwage moje liczne nieobecnosci w domu, kilku miesiecznego synka a takze trawajacy w najlepsze do dzis sezon enduro udalo mi sie nakrecic royalem tylko 700km .
Jestem bardzo zadowolony. Jezdzi sie bardzo przyjemnie , tak jak oczekiwalem. Motocykl wszedzie wywoluje zainteresowanie no i prawie kazdy mysli ze to stary sprzet. Odnosnie drgan to nie robia na mnie wrazenia. Moja dwusuwowa 300ka wibruje o wiele mocniej. To tak na pocieszenie :)
W przyszlym sezonie chce jezdzic wiecej no i oczywiscie pojawic sie na ktoryms z oficjalnych spotkan forumowych. Celuje najbardziej w Kaszuby.

Zmiany motocykla dotychczasowe:
-Zmieniony olej wraz z filtrem - ostatnio dwa razy po dluzszym postoju doswiadczylem''wet sumping'' - kleby dymu po rozruchu. Wyssanie nadmiaru oleju tak do dolnej kreski na bagnecie zalatwilo sprawe
-Usuniety PAV - nie zauwazylem znaczacej roznicy.
-Tlumik zmieniony na przelotowy- byl za glosny wiec w kolanku pozostawilem dlawik i na dlugosci 5cm owinalem go welna do tlumikow- dla mnie efekt zadowalajacy, jest glosno i powaznie ale nie uciazliwie.
-Wymienione gumy gaznika i filtr powietrza, przy okazji ustawilem go po swojemu pod tlumik i jak na razie bez wymiany dysz przepala ladnie.
- Swieca nowa i przerwa ustawiona na 0.9mm.
- Kompresja zmierzona i wynosi 100psi - 7.5 bar, jak udalo mi sie wyczytac to nominalne sprezanie. W ramach przypomnienia warto pamietac o otwarciu przepustnicy podczas pomiaru :)

Plany:
- Zmiana tarcz sprzeglowych - przypalone, jak udalo mi sie ustalic motor pochodzi z wyzynnego miasta a dodatkowo luz na dzwigni nie byl pilnowany.
- Zmiana zebatki na 18z - po wyczytaniu wielu watkow na forum tak zdecydowalem.
- Przerobka odmy tak zeby nie szla do gaznika. Prawdopodobnie mgielke skieruje na lancuch napedowy.
- Montaz gmoli - sa w chromowaniu
- Chcialbym zalozyc wyzsza i blizsza kierownice

Zamieszczam kilka zdjec i krotki filmik. Pozdrawiam i oby cieple dni szybko wrocily.
https://www.youtube.com/watch?v=nC20nJT8Q38

ps. przepraszam za brak polskich znakow- pisze z anglojezycznego komputera.

IMG_2443.JPG
Plik ¶ci±gnięto 68 raz(y) 188,65 KB

IMG_2410.JPG
Plik ¶ci±gnięto 91 raz(y) 276,11 KB

 
 
Jacek Lazarewicz 


Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 2959
Skąd: Pruchna
Wysłany: 2017-11-27, 09:16   

No to miałeś pracowity sezon. Do zobaczenia w przyszłym roku.
 
 
motomaciej 
motomaciej

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 104
Skąd: PiĹ‚a
Wysłany: 2019-01-10, 13:42   

Powyższe plany posezonowe wykonałem w pełni.
W drugim sezonie z jazdą było już lepiej - przybyło niecałe 3000km. Stan licznika coś ponad 6500. Duża w tym zasługa wyjazdu na Hel którego się troche obawiałem. Zdecydowanie warto było jechać , dawno nie tupałem nóżką do bluesa live on stage :)
Zadnych awarii , stresów czy niespodzianek. Jedna ważna uwaga: nie wiem jak się wasze zachowują w takie upały jak zeszłego lata ale mój przy jeździe na trasie +-90kmh jednego razu zaczął się przegrzewać. Miałem również troche niski stan oleju , mogło to również mieć swój udział. Dałem odpocząć i w drogę.
Średnie spalanie w okolicy 3 litrów. Na interwale oleju 3000km dolałem około 250ml.
Przebiegu rocznego pewnie nie uda mi się przebić aczkolwiek próbować będę.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 16