Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Bullet 500 z 2001 Poznań
Autor Wiadomo
Szestow 


Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 225
Skd: Poznań
Wysany: 2019-11-11, 12:43   Bullet 500 z 2001 Poznań

Witam serdecznie, pochwalę się moim, wprawdzie robię to po 9 latach użytkowania, ale dopiero od niedawna wygląda i jeździ tak jak bym sobie tego życzył. Ponieważ kupując go w 2010 nie miałem pojęcia o motocyklach, kupiłem egz. bardzo mocno zmęczony życiem i ponieważ okazało się, że przepala ogromne ilości oleju (przy przygazowaniu wręcz pluł z wydechu), zacząłem przygodę z Royalem od generalnego remontu silnika. Zakup był od pierwszego właściciela w PL, ściągnięty z UK. Kiedy wczytałem się w papiery, widać było, że w UK miał ok 7 właścicieli i zmieniali się co roku. W samym silniku było widać próby napraw, ale okazuje się, że nikt nie wpadł na przyczynę - czop wału nietrzymający wymiarów, z którego wyjeżdżała bieżnia robiąc dziurę w karterze. Poza tym motocykl miał 0 dynamiki. Doszedłem do tego, że wcześniej był katowany z wózkiem bocznym - świadczy o tym ucho mocowania, zębatka 16 i brak puszki rezonatora zamiast tego filtr pancake. Ten ostatni pewnie odpowiadał za rysy na cylindrze, które dało się usunąć dopiero robiąc od razu drugi szlif z pominięciem pierwszego. W tym miejscu niepozdrawiam serdecznie sprzedawcy z Tarnowa, który wiedział o wszystkim i mówił, że sprzedaje bo się rozmyślił, bo ma mało czasu itd. Dopiero po kilku miesiącach zrozumiałem smutek malujący się na jego twarzy - nie wynikał on jak się okazało z rozstania z motocyklem...
No i tak biedny, niechciany Enfield trafił w moje ręce. Dużo przy nim zrobiłem, wiele poprawiłem. No i dzięki temu bardzo dużo się nauczyłem - suma summarum, wyszło dobrze, bez tego pewnie moja wiedza i doświadczenie było by znacznie mniejsze. Ponieważ fascynują mnie klasyczne brytyjskie motocykle, chciałem aby mój kojarzył się z latami 50 tymi - czy mi się udało, sami oceńcie. Zmieniłem siodła, wydech, lampę, półkę, licznik i osprzęt kierownicy. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że dzięki Enfieldowi i temu forum poznałem wielu wspaniałych ludzi: Jacka (któremu należą się mega ukłony za organizację tego forum, którego miałem okazję kilka razy spotkać - mam nadzieję, że niebawem taka okazja nadarzy się znowu), Jeana Emergo, który mnie wspierał merytorycznie i podnosił na duchu podczas remontu, Sebastiana, Tomka z Rudy, Andrzeja, Łysego i wielu innych, którym bardzo serdecznie tutaj dziękuję. Od czasu remontu i wyprostowania bałaganu zostawionego przez poprzednich właścicieli obywa się bez żadnych awarii. W 2017 przestałem jeździć z powodów zdrowotnych, teraz znowu zaczynam. Dzięki wszystkim, dobrze, że jesteście!

20190721_181652.jpg
Plik cignito 73 raz(y) 347,84 KB

20190719_195742.jpg
Plik cignito 71 raz(y) 397,19 KB

20190726_113543.jpg
1
Plik cignito 55 raz(y) 337,25 KB

_________________
kto ma dniepra ten się w cyrku nie śmieje
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2019-11-11, 15:48   

No i ładnie.Siedzenie ciekawe i osobna lampa zawsze nadaje szyku.Wygląda podobnie jak w moim AJS.
Jeżeli chodzi o kantowanie rodaka przez rodaka to nic nowego.To Polska specjalność
wydymać bliźniego.
W tym przypadku przynajmniej sie duzo nauczyłeś.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2019-11-11, 16:22   

Aż się wzruszyłem. Ale ładnie Ci to wyszło. A co do spotkań, to trzymam za słowo.
 
 
piogra66 
Piotr

Doczy: 12 Lip 2019
Posty: 8
Skd: Skoczów
Wysany: 2019-11-11, 18:30   

No i super mieć kogoś na forum kto robił remont kapitalny silnika,mnie też to czeka ale czuję że będzie więcej do zrobienia .Pozdrawiam Piotr.
 
 
Tropik 

Doczy: 29 Maj 2017
Posty: 52
Skd: Zgierz
Wysany: 2019-11-11, 20:09   

Podziwiam i chylę czoła.
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2019-11-11, 21:35   

Co zamierzyłeś to osiągnąłeś. Ładny motór. Dzięki za miłe słowa.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
jacek_ck 


Doczy: 17 Wrz 2018
Posty: 44
Skd: Kielce
Wysany: 2019-11-12, 09:33   

Pięknie go zrobiłeś. Gratuluję!
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2019-11-12, 10:24   

A mnie się wydawało, że u nas byłeś na zielonym :oops:
 
 
Sebastian H. 
sebol

Doczy: 03 Sie 2009
Posty: 160
Skd: wielkopolska
Wysany: 2019-11-12, 16:52   

No ładna robota. Motorek faktycznie w klimacie. To teraz kręć kilometry i do zobaczenia!
 
 
karczoch 
karczoch

Doczy: 02 Gru 2015
Posty: 295
Skd: Ostrów Wielkopolski
Wysany: 2019-11-12, 17:25   

No, fajnie wyszedł. Osobna lampa robi robotę.
 
 
Turek 

Doczy: 09 Lut 2015
Posty: 44
Skd: Legnica
Wysany: 2019-11-12, 19:33   

Szacun przede wszystkim za wytrwałość. Podoba mi się że nie mając wcześniej o tym pojęcia udało Ci się doprowadzić temat do końca i to ze smakiem i dbałością o szczegóły.
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2019-11-13, 01:03   

piogra66 napisa/a:
No i super mieć kogoś na forum kto robił remont kapitalny silnika,mnie też to czeka ale czuję że będzie więcej do zrobienia .Pozdrawiam Piotr.

Ty się nie łam co człowiek zbudował to i człowiek naprawi.Najbardziej wyjeżdżone są motorki z Indii .Silnik jest bardzo prosty i części dostepne w przeciwieństwie do prawdziwych zabytków.
Trzeba również nadmienić że cześci stosunkowo tanie w porównaniu do innych marek,
ale jak bedzie sporo do zrobienia to i kwota się uzbiera.
 
 
Szestow 


Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 225
Skd: Poznań
Wysany: 2019-11-13, 22:52   

Koledzy dzięki za miłe słowa, fajni się to czyta:D


Jaro napisa/a:
piogra66 napisa/a:
No i super mieć kogoś na forum kto robił remont kapitalny silnika,mnie też to czeka ale czuję że będzie więcej do zrobienia .Pozdrawiam Piotr.

Ty się nie łam co człowiek zbudował to i człowiek naprawi.Najbardziej wyjeżdżone są motorki z Indii .Silnik jest bardzo prosty i części dostepne w przeciwieństwie do prawdziwych zabytków.
Trzeba również nadmienić że cześci stosunkowo tanie w porównaniu do innych marek,
ale jak bedzie sporo do zrobienia to i kwota się uzbiera.


Mam wrażenie, że większość siedzących tutaj dłuższy czas przeszła przez temat remontu mniejszego czy większego więc spoko, wszystko się ogarnie, tym bardziej, że na forum większość istotnych tematów jest już przegadana. Jarek ma rację, warto zaznaczyć, że części też mają mimo wszystko całkiem niezłą jakość, szczególnie jeśli się porównuje do rusków. Troszkę pietyzmu przy składaniu i jest ok. Najgorzej jest jak ktoś już zaczął tytrać i narobił bałaganu typu pokrzywione elementy, pozrywane gwinty, otwory przegwintowane na większe itd. U mnie na szczęście nie było źle.
_________________
kto ma dniepra ten się w cyrku nie śmieje
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapyta do SQL: 11