Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Świece
Autor Wiadomo
kot 

Doczy: 22 Kwi 2007
Posty: 66
Skd: Rędziny
Wysany: 2008-01-14, 23:19   Świece

Witam jeżeli można to prosiłbym o parę słów na temat najlepszych świec do Royala
szczególnie chodzi mi o NGK lub BOSCH . pozdrawiam i z góry thx
 
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Skd: Pruchna
Wysany: 2008-01-15, 00:06   

Przejechałem prawie 20 tys. na ISKRZE. Mam w tej chwili dopiero drugą. Jestem bardzo zadowolony i nie mam zamiaru jej zmieniać.
 
 
Piotr
[Usunity]

Wysany: 2008-01-16, 13:10   

Motor kupilem ze świecą NGK BR8ES - jak w instrukcji. Przejechałem na niej kilka kilometrów i padła. Następną kupiłem taką samą i ta dotrwała do pierwszego przeglądu 500km. Wtedy założyli mi Iskrę - nie zapisałem jaka była, ale wg. tabeli zamienników na stronie Iskry powinna być FE80RS -Jacek może zweryfikować. Przejechałem 1100km i pojechałem na naprawę gwarancyjną. Przy okazji regulacji wymieniono świece na cieplejszą NGK BR7ES.
 
 
Jacek
[Usunity]

Wysany: 2008-06-03, 13:25   

Witam.
Czy istnieją świece bez oznaczenia R (NGK B8ES lub NGK B7ES). Te z R razem z fajką dają 10 ohm oporu i to już chyba za dużo dla cewki Lukas.
 
 
robert
[Usunity]

Wysany: 2010-08-11, 23:51   

Mam pytanie na temat swiecy. Jacek w kilku postach pisal o Iskrze 65. Rozumiem, ze chodzi o Iskre FE65, a czy stosowal ktos iskre dwu, trzy lub czteroelektodowa, czy moze mnozenie elektrod w przypadku royala to troche przegiecie. :-|

http://www.iskra-kielce.p...line-,3529.html
 
 
Bartek_86 
bartek_86

Doczy: 20 Lip 2009
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-08-12, 00:00   

Można jak najbardziej - zauważalna lepsza poprawa w elastyczności silnika. Ważne jest w przypadku świec wieloelektrodowych o zachowanie jednakowego odstępu w przypadku każdej elektrody(0,7 mm przy tradycyjnym zapłonie) i użycie szczelinomierza - inaczej w przypadku różnych odległości, elektrody mogą się pospawać. Nie wiem jak to by było w przypadku zapłonu elektronicznego,ale na kondensatorze spisuje się całkiem nieźle.
_________________
by poczuć to co dla innych minęło bezpowrotnie
 
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2010-08-12, 01:47   

Iskra 85 albo nawet 95 - nie ma lepszych swiec
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2010-08-12, 10:24   

Ja testuje irydową zobaczymy ile przetrwa i co jest warta.
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2010-08-12, 15:10   

wlasnie przed chwila padla mi ngk... normalnie ngk to straszny szmelc, w zyciu bym nie kupil, mialem to gowno tylko dlatego, ze nie moglem dostac chwilowo iskry. Ale juz jest spowrotem stara dobra iskierka ;)
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2010-08-12, 20:13   

Jakiś czas temu Jacek wspominał o Iskrze do RE500 ale wydawało mi się, że pisał o "Iskrze 65 z długim gwintem" jako ekwiwalencie NGK. Sprostujcie mnie - czy gdzieś tutaj jest jakaś "literówka" czy ja źle pamiętam. Chciałbym to wiedzieć by nie kupować złych świec.

Dzięki.
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2010-08-12, 20:29   

65. Dokładnie.
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2010-08-13, 12:09   

FE to oznaczenie dlugiego gwintu (a dokladnie E). Natomiast 65 to cieplota - w tym wypadku ciut za mala. Enfield wg. zalecen powinien miec ngk br8es - ktorego odpowiednikiem jest iskra FE85. I w sumie ta swieca jest ok, choc logika podpowiada mi, ze FE95 (wartosc cieplna 95 byla zalecana do malucha) - bedzie lepszym wyjsciem do chlodzonego powietrzem slabo smarowanego bolidu ;)
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2010-08-14, 06:05   

Przyszło mi do głowy żeby sprawdzić na stronie internetowej Iskry ( czasami nachodzi mnie olśnienie 8-) ) Z ich katalogu zamienników wynika, że odpowiednikiem NGK BR8ES jest Iskra FE80RS.
 
 
Piotr
[Usunity]

Wysany: 2010-08-14, 10:30   

Przecież napisałem to dwa i pół roku temu. Kilka postów wyżej...
;-)
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2010-08-14, 17:06   

Piotru,
Z tym to jest tak ja ze stołem warsztatowym: wiesz, że położyłeś tam narzędzie które przed chwilą miałeś w ręce, patrzysz na stól i go nie widzisz. Ponieważ nie ma innej alternatywy, rozglądasz się więc bardzo uważnie i dalej go nie widzisz. Przekonujesz więc siebie, że ono po prostu MUSI tam gdzieś być więc przesuwasz wzrok centymetr po centymetrze w bardzo uporządkoway sposób po całym stole i nagle go dostrzegasz. Leży na samym środku a Ty zadajesz sobie pytanie: " jak ja do cholery tego od razu nie mogłem zauważyć???" :mrgreen:
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 9