Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Zamknity przez: Jacek Lazarewicz
2016-01-13, 17:11
Coraz mniej bulleta
Autor Wiadomo
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 962
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2015-12-29, 22:10   Coraz mniej bulleta

Tak dla sportu przeglądam sobie ogłoszenia i w Polsce i innych krajach. Naszła mnie taka refleksja, bulletów jest coraz mniej. Na ebay UK z 70% to modele z silnikiem EFI. Zaczynam się czuć jak dinozaur. Już teraz ludzie wywalają gały na osobną skrzynię biegów, niedługo trzeba będzie tłumaczyć do czego służy gaźnik. No ale jak pisze Pastor "mamuty wydechły i świat schodzi na psy."
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Wojtek75 

Doczy: 09 Gru 2013
Posty: 88
Skd: Olsztyn Jurajski
Wysany: 2015-12-30, 11:15   

Jako przedstawiciel nurtu EFI na Forum, pragnę zapewnić Kolegę że efik to prawdziwy bullet ze wszystkimi zaletami i wadami. ;-) W samochodach gaźnik odszedł ze 25 lat temu, a wszyscy jakoś jeździmy autami i nad tym nie bolejemy.
_________________
REfik i do przodu!
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 962
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2015-12-30, 12:45   

Eeee tam, taki sam...
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
bon-wojtek 
Boytek

Doczy: 12 Kwi 2011
Posty: 256
Skd: Biała Podlaska
Wysany: 2015-12-30, 15:41   

Łysy napisa/a:
Eeee tam, taki sam...


Bullet na gaźniku i z oddzielną skrzynią biegów jest bardziej bulletny od Bulleta EFI :mrgreen:

Zaraz dojdziemy do wniosku, że jedne Royal Enfieldy są bardziej enfieldne od innych i że te bardziej enfieldne są lepsze bo nasze. :mrgreen:

Oj da nam Jacek za to podżeganie do nienawiści rasowej w ramach dbania o czystość rasy PRAWDZIWYCH, JEDYNIE SŁUSZNYCH ROYAL ENFIELDÓW :mrgreen:

A stąd do polityki już tylko jeden krok .... :oops:
_________________
Sursum corda !
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 962
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2015-12-30, 16:04   

Zima, nuda, to i człowieka się głupoty trzymają. A hasła polityczne mogą być:
Bulla dla bulletów! Elfy dla EFIków! Elektrownia dla electry!
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
zbymus
[Usunity]

Wysany: 2015-12-30, 16:37   

Ja do wojny nie przystępuję, ale trzymam stronę Wojtka75.
 
 
BRYSYJA 
MACHISMO A 350

Doczy: 14 Pa 2011
Posty: 198
Skd: Urzędów
Wysany: 2015-12-30, 16:38   

coś i mnie sie o uszy obiło kiedyś na temat mojego Machismo, ze to nie Royal, ....zupelnie inny silnik, itd. :mrgreen: ale ja sie nie przejmuje tym. Jednego moge być pewny na 100% - jest napewno bardziej unikatowy, bo w polsce doliczyłem sie dwóch egzemplarzy z moim włącznie. :-)
 
 
Jeeper 

Doczy: 13 Mar 2007
Posty: 830
Skd: Radom
Wysany: 2015-12-30, 17:06   

Nie wiem kiedy gdzie Wam się drodzy Koledzy takie opinie o uszy obiły.Ja tam nie słyszałem. Owszem niektórzy wolą z wytryskiem niektórzy bez :mrgreen: ale to już de gustibus.Royal to Royal i niech tak zostanie. A dyskusje który jest bardziej bulletny są moim zdaniem jak najbardziej na miejscu, szczególnie z pełną szklanką na zlociku ;-)
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2935
Skd: Pruchna
Wysany: 2015-12-30, 17:13   

Łysy napisa/a:
Zima, nuda, to i człowieka się głupoty trzymają. A hasła polityczne mogą być:
Bulla dla bulletów! Elfy dla EFIków! Elektrownia dla electry!

...a "niebieskie ptaki dla thunderbirdów" :-P
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 962
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2015-12-30, 17:56   

Maschimo dla maschichistów! Nie chodzi mnie o to który enfield bardziej enfieldowy, tylko zwróciłem uwagę na fakt, dużej ekspansywności nowych modeli. Do żadnej wojny nie wzywam. Parę lat temu EFI były ciekawostką, teraz są dominantą. A różnice są między poszczególnymi modelami i to spore, ale z tego nie należy wyciągać wniosków lepszości jednych nad drugimi. Chyba, że zupełnie subiektywnie, bo tu swoje preferencje zdecydowanie mam, ale obiektywne to nie jest za grosz.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2015-12-30, 18:37   

Jedno jest pewnie- bullet to wystrzałowy motocykl ;-)
 
 
Wojtek75 

Doczy: 09 Gru 2013
Posty: 88
Skd: Olsztyn Jurajski
Wysany: 2015-12-30, 21:56   

Sonia napisa/a:
Jedno jest pewnie- bullet to wystrzałowy motocykl ;-)

I tego się trzymajmy! :-)
_________________
REfik i do przodu!
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skd: Sanok
Wysany: 2015-12-31, 09:18   

Troszkę w innym temacie.
Na święta spotkałem się z kolegą który mieszka na stałe w Londynie. Motocyklista z zamiłowania, jeździ nim na stałe do pracy, na wycieczki weekendowe z małżonką, ma kilka motocykli ale wszystkie współczesne. Zapytał mnie dlaczego jeżdżę takim "ciapatym royalem" skoro mogę kupić prawdziwego anglika Triumph'a (notabene on ma Triumph'a turystyka)
Odpowiedziałem mu:
- zawsze chciałem mieć zabytka którym w miarę bezawaryjnie będę mógł się poruszać na trasie a poza tym jadąc przez wioskę czy miasteczko, tankując na stacji czy zajeżdżając pod sklepik prawie każdy się za mną oglądnie. A za Tobą nikt. Prawda?
Odpowiedział: No masz rację

Wiem, wiem to próżność, ale mało szkodliwa a mnie ona umila życie :lol:
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Tomek DD 

Doczy: 01 Pa 2012
Posty: 215
Skd: Puszcza Kampinoska
Wysany: 2015-12-31, 09:33   

Siłą rzeczy pewne rozwiązania odchodzą do lamusa. Jestem motocyklowym konserwatystą lecz muszę przyjąć do wiadomości że motocykle są także dla osób nieznających się ni w ząb na mechanice. Dla osób takich jak ja, mam nadzieję pozostanie parę modeli o bardziej tradycyjnych rozwiązaniach. Nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś się ogląda za mną czy nie. Zawsze jest jednak miło wzbudzać zainteresowanie obserwatorów lub innych motocyklistów. To czy mnie osobiście podobają się inne modele RE, nie powinno mieć żadnego znaczenia dla ich właścicieli. To samo dotyczy to innych marek i modeli. Jedno póki co jest pewne, motocykl to motocykl, ma dwa koła, czasem trzy i tak moim zdaniem powinno zostać. :-D
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2015-12-31, 18:22   

Tomku, nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, żeby się ludzie za Enfieldem nie oglądali.
On ma tak piękną sylwetkę, jest proporcjonalny, o niesamowitym klangu, że nie ma siły- ciągnie oczy. No i ciągle jeszcze jest rzadkością na polskich drogach.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapyta do SQL: 15