Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Alfred
Autor Wiadomo
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2016-09-12, 10:03   Alfred

Uprzejmie informuję, że od przedwczoraj jestem właścicielem Alfreda;) Motocykl zapewne znany na forum jako pojazd Sebastiana H. Na razie się docieramy, choć bardziej to ja muszę się dostosować - poprzedni właściciel rozwiązał problem wału i zapłonu, więc te tematy na chwilę obecną uważam za zamknięte:)



Najmilszą niespodziankę sprawiła mi moja Druga Połowa, która stwierdziła, że nareszcie jakiś ładny motocykl kupiłem;)
Teraz, na ile czas pozwoli (bo pogoda pozwala), trzeba się brać za jeżdżenie:)
 
 
DAAD 

Doczy: 10 Sie 2016
Posty: 40
Skd: Warszawa
Wysany: 2016-09-12, 10:23   

Ładny jak ładny, on jest śliczny. Nawet kot to czuje.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2016-09-12, 19:37   

Nareszcie!
Zmień tłumik na krótki- ten brzydko wygląda.
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2016-09-12, 19:38   

Noooooooo.... :mrgreen: śliczniutki :-D
 
 
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2016-09-12, 20:03   

Uściślając: pierwsze słowa Asi brzmiały: "Boże, jaki piękny!!!":D
Co do tłumika - na chwilę obecną są pilniejsze sprawy, jak choćby opony. Ten jest fatalny, bo wystaje, ale za to jest cichy. A ja lubię, jak jest cicho:) Podobno krótsze są głośniejsze. Ale i o tym pomyślę w swoim czasie.
Dziś pierwsza "poważna" jazda: trzeba się zarejestrować do lekarza, więc mówię, że pojadę. Kobita od razu zaprotestowała, że można zadzwonić. Spojrzałem przeciągle, wszystko stało się jasne. No to jadę. W sumie to tylko 17km w jedną stronę. Jadę, coś przerywa, za chwilę się uspokaja. Po chwili znowu. Wizja dramatu na drodze, że coś padło. Ano padło. Przełączyłem na rezerwę, pomogło:) Jeszcze trzeba popracować nad biegami. Po rejestracji odpalanie - za pierwszym razem:) No to na stację. Pod wlew weszło niecałe 11l, czyli rezerwa ponad 4l. Trzeba wracać. Hmmm, no to wracam. Po powrocie okazało się, że w sumie zrobiłem 75km:) No bo jakoś tak naokoło wyszło;)
A, wczoraj było test Enfield on field. Czyli sprawdzanie, jak sobie radzi w terenie. Radzi sobie:) Nawet mimo rakietowego przełożenia - przednia zębatka 20. Przy oryginalnej 17 pewnie można by nim orać;)
No i jeszcze pierwsze zapalanie dzisiaj - kurde, wczoraj amperomierz ładnie stawał na środku, dziś jakoś tak mocno na minusie. Pomogło wyłączenie świateł:)
Jutro w planie powrót do dwuosobowej kanapy, bo dziewczyny chcą pojeździć:)
Ale fajny motor sobie sprawiłem - oficjalnie to nagroda pocieszenia za czwarte miejsce w sobotnich zawodach łuczniczych:)
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2016-09-12, 20:14   

To co piszesz - znamy z autopsji. Zaskoczony jestem, że Sebastian założył "20". Sugeruję zmianę na 18 lub 19- zależy czego oczekujesz. A poza tym - Alles Gute!
 
 
Sonia
[Usunity]

Wysany: 2016-09-12, 20:15   

Krótszy głośniejszy, ale charakterny:) Tzn. bardziej w stylu. Masz skarb w domu. Nie każda akceptuje, nie każda godzi się, nie każda potrafi docenić piękno Enfielda:) A żyć pokojowo przecież trzeba :mrgreen:
 
 
Łysy 

Doczy: 30 Wrz 2010
Posty: 973
Skd: Kocina -Wielkopolska
Wysany: 2016-09-12, 20:47   

Krótki tłumik + tzw, silencear, taki lejek montowany w tył tłumika i masz cicho i krótko. Gratuluję zakupu, wielu bezpiecznych kilometrów życzę.
_________________
„Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba”.
 
 
Sebastian H. 
sebol

Doczy: 03 Sie 2009
Posty: 160
Skd: wielkopolska
Wysany: 2016-09-12, 20:47   

Alfred.... hm. Dobrze że trafił w dobre miejsce. Zębatkę 20 już miałem i nawet nie mam pojęcia ja chodzi na mniejszej. Mnie tam pasowało. Szerokości!
 
 
Lamer 


Doczy: 27 Sty 2009
Posty: 353
Skd: Wrocław- Kotowice
Wysany: 2016-09-12, 20:58   

Witam,
rakieta!
Szerokiej drogi i bezawaryjnej jazdy.

Dan
 
 
karczoch 
karczoch

Doczy: 02 Gru 2015
Posty: 295
Skd: Ostrów Wielkopolski
Wysany: 2016-09-12, 22:25   

Dużo nowych w tym roku ;-) Powodzenia i niech się nie psuje, zbyt często.

[ Dodano: 2016-09-12, 22:27 ]
Jak będziesz przejazdem, to dysponuję tarczą i łukiem, i strzały też się znajdą :-)
 
 
bon-wojtek 
Boytek

Doczy: 12 Kwi 2011
Posty: 256
Skd: Biała Podlaska
Wysany: 2016-09-12, 22:34   

Pozdrawiam i gratuluję,
a tłumik zmień bo ten długi będzie Ci się o krawężniki obijał przy zjeździe z chodnika :-)
_________________
Sursum corda !
 
 
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2016-09-13, 12:22   

Zdecydowanie w tej opcji "kanapowej" bardziej mi się podoba. Wygląda tak... nowocześnie;)



O krawężniki się nie martwię, bo ich w okolicy nie ma. Ale prewencyjnie coś z tym zrobię, choć nie od razu.
A o łuku będę pamiętał;)
 
 
ntech 

Doczy: 14 Mar 2016
Posty: 106
Skd: Suwałki
Wysany: 2016-09-13, 14:11   

scibor1 napisa/a:
Zdecydowanie w tej opcji "kanapowej" bardziej mi się podoba. Wygląda tak... nowocześnie;)

"Nowoczesnie" - wczesne lata 70-te :)
 
 
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2016-09-21, 07:06   

ntech napisa/a:
..."Nowoczesnie" - wczesne lata 70-te :)


No bo to dobre lata były:)
Ostatnie dni to testowanie prędkościomierza. Wiedziałem już z forum, że jego wskazania są raczej pobożnym życzeniem, ale postanowiłem sprawdzić. Założyłem testowo licznik rowerowy, ale bzdury pokazywał jakieś. No jak to, na liczniku wskazówka tańczy przy 80km/h, a rowerowy pokazuje 47? Bez sensu. No to GPS. I szok: rowerowy pokazywał dobrze:O Co prawda ani prędkość, ani jej dokładne wskazanie nie są mi do szczęścia potrzebne, ale odkryłem, że w miarę wiarygodne jest odczytywanie mil jako kilometrów. Acha, ale drogomierz licznikowy chodzi dokładnie tak samo jak rowerowy czy GPS. Co wyklucza moją teorię o mniejszych kilometrach indyjskich;)

Rzeźbię teraz boczną stopkę. Bo nie mam, a jak ktoś już zauważył centralna na miękkim to porażka.

[ Dodano: 2016-09-26, 19:04 ]
Przerejestrowałem dziś Alfreda. Bez proszenia i z przydziału dostałem numer NBA 6A88. Potraktowałem to jako uśmiech losu, bo w czerwcu 1988 zdałem egzamin na kategorię A:)

[ Dodano: 2016-10-06, 17:46 ]
Ogarniania sprzętu ciąg dalszy. Jako, że zakupiłem motocykl z jednym kompletem kluczyków, dorobiłem zapasowy do stacyjki i blokady. Do wlewu paliwa nie mieli, bo jakiś nietypowy jest. Ale że stacyjkowo-schowkowy wchodzi do zamka wlewu, natchnęło mnie na ślusarstwo precyzyjne. Rozebrałem zamek wlewu i przekodowałem wkładkę pod kluczyk ze stacyjki. Czyli mam teraz jeden kluczyk do blokady i drugi do reszty:)

[ Dodano: 2016-10-28, 18:43 ]
Zakupiłem na indyjskim ebay'u przedni wyłącznik światła stopu -całe 15zł, wysyłka gratis. I o dziwo po dwóch tygodniach oczekiwania przesyłka dotarła:) Spędziłem godzinkę w garażu żeby ogarnąć elektrykę i działa. O tyle istotne, że jestem przyzwyczajony do ręcznego hamulca i przeszkadzał mi brak tego wyłącznika.

[ Dodano: 2016-11-30, 11:08 ]
Inwestycji ciąg dalszy. Tym razem przednia opona. Przeczytałem wszystko co znalazłem na temat firm i rozmiarów stosowanych w RE i byłem tak samo głupi jak na początku. Dlatego postanowiłem nie poprawiać fabryki i kupiłem Avon Speedmaster MKII w rozmiarze 3,25-19. Na decyzję wpłynęło też to, że takie na Alfredzie są od nowości i jak na warunki w których jeżdżę to prowadzą się genialnie. Naszukałem się tej opony w różnych firmach i w końcu wziąłem za pobraniem w tirendo, nie żebym chciał ich reklamować, ale cena normalna i wysyłka w cenie, a konkurencja potrafi znienacka dołożyć 25zł do ceny opony za to, że kupuje się jedną sztukę:/ Jeszcze tylko nowa dętka i zmiana;) A na razie zacząłem rzeźbić gmole, bo opony oponami a lód na drodze to już zupełnie inna bajka...

[ Dodano: 2016-12-04, 10:37 ]
Gmol przedni w zasadzie gotowy. Zostało pomalować. Nawet go dziś przetestowałem robiąc obustronną glebę kontrolowaną;) Wygląda toto tak: https://www.bikepics.com/...ield-bullet-500

[ Dodano: 2016-12-13, 20:44 ]
Niby zima, ale śniegu ni ma;) No to co, że mróz?
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
To nie jest cold start, silnik już był nagrzany.
A dziś wieczorem zmieniłem wreszcie oponę z przodu.

[ Dodano: 2016-12-14, 18:04 ]
Nuda w garażu zaowocowała "wystruganiem" kolejnego wynalazku - tym razem jest to bagażnik. Niby rzecz prosta ale trochę trwało. Przy okazji nakupiłem dziś trochę rurek i kątowników, więc zima może trwać;)

[ Dodano: 2016-12-19, 14:33 ]
Weryfikacja napędu ujawniła, że zdawcza zębatka to 19tka, a nie 20tka... Ot i niespodzianka:0
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapyta do SQL: 10