Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jaro (nornik5)
Autor Wiadomo
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Skd: Pruchna
Wysany: 2017-02-26, 08:57   Jaro (nornik5)

Klubowy zlot RE w Finlandii - Sysma 2015
https://goo.gl/photos/Qa8w8HoLgfXxS6EC8
I kaszubskie RE - Mirachowo 2015
https://goo.gl/photos/o6q33bJo2JSXi2356
II kaszubskie RE - Nowęcin 2016
https://goo.gl/photos/ipGzu1uMqkmzTQGv8
Klubowy zlot RE w Holandii 2016
https://goo.gl/photos/B19U3WE4ZN6Ses8e8
 
 
Lamer 


Doczy: 27 Sty 2009
Posty: 353
Skd: Wrocław- Kotowice
Wysany: 2017-02-26, 10:27   

Hej,
kopara opada! Dzieki za zdjecia Norniku.

L
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2017-02-26, 16:13   

Lamer napisa/a:
Hej,
kopara opada! Dzieki za zdjecia Norniku.

L


Świetnie że ci się podobały , cała przyjemność po mojej stronie że mogłem się
podzielić z innymi robotą jaką wykonała moja córka.

Przy okazji poruszę jeszcze inną sprawę .Po zrobieniu przez Jacka tej zakładki dostałem maila
od gościa co nie jest związany ze stroną i Royalami (nie spodziewałem się że przeglądają
stronę ludzie nie związani z nią bezpośrednio).Oczywiście znam go i byliśmy nawet razem w Szwecji na festiwalu starych pojazdów on na WSK , a ja na Royalu.Ma się rozumieć że była nas duża grupa trójmiejsko - lęborska , około 40 motocykli.Dlatego napisałem ,że nie związany bezpośrednio.
Zasugerował że brakuje jakiegoś opisu gdzie były wykonane te zdjęcia , dlatego zrobię krótki opis poglądowy.
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1436
Skd: Sanok
Wysany: 2017-02-26, 21:00   

???????????
Usuń Jacek to cudo
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Skd: Pruchna
Wysany: 2017-02-26, 21:10   

Czekam na Magika, potem usunę ja lub on.
 
 
Lamer 


Doczy: 27 Sty 2009
Posty: 353
Skd: Wrocław- Kotowice
Wysany: 2017-02-27, 09:10   

Jaro,
z tymi opisami to dobry pomysl!
Rozpoznaje przynajmniej jedno miejsce w ktorym bylem (Ryga). To tylko dzieki knajpie rycerskiej .....fajny klimacik .

Znaczna wiekszość miejsc jest mi totalnie nieznana więc chętni poczytam gdzie to bywałeś

L
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2017-02-27, 10:14   

Lamer napisa/a:
Jaro,
z tymi opisami to dobry pomysl!
Rozpoznaje przynajmniej jedno miejsce w ktorym bylem (Ryga). To tylko dzieki knajpie rycerskiej .....fajny klimacik .

Znaczna wiekszość miejsc jest mi totalnie nieznana więc chętni poczytam gdzie to bywałeś

L


Dokładnie tak jak mówisz jest to Ryga.

Wracając do nieznanego wam goście co chciałby wiedzieć gdzie były zrobione te zdjęcia.
Jest nim Jarek strażak , który był podekscytowany wypadem na swej WSK 175 do Ronneby.Pomyślałem ,że skoro on przegląda tą stronę to i wy możecie go poznać.

Jarek zrobiłem specjalnie dla ciebie ten album, wiem że nie widziałeś tych zdjęć.
Prawie na każdej z tych fotek znajdziesz siebie lub swój sprzęt.
Jarek to ten gość w niebieskim polarze ;-)

https://goo.gl/photos/ZUVW3dD4m8eCQQeE8

[ Dodano: 2017-02-27, 20:47 ]
Zgodnie z umową dodaję krótki opis żeby czasami kogoś nie zanudzić.

Wyprawa do Finlandii raczej była spontaniczna bez specjalnych przygotowań poza kontaktem z Mattem,który nas oczekiwał w Helsinkach.Wyruszyliśmy nie za wcześnie w ciepły dzień i szybko poczuliśmy zmęczenie jadąc przez zatłoczone Kaszuby, pierwszy krótki odpoczynek koło Elbląga z małymi chęciami podróżowania dalej.
Obiad zjedliśmy w Mikołajkach ( pierwsze zdjęcia ) i ruszyliśmy dobrze po południu.Temperatura była bardziej znośna co można było również zaobserwować po pracy silnika.Plan był taki żeby spać jak najbliżej granicy , dojechaliśmy jedynie do Suwałk i to
już po zmroku na camping który szukaliśmy błądząc po Suwałkach z przeświadczeniem , że coś tu na pewno będzie. W następny dzień mieliśmy pokonać kraje Bałtyckie , plany sobie a życie sobie.Kolejny gorący dzień , duży ruch ciężarowy na Via Baltica , co kawałek roboty drogowe i przede wszystkim monotonia Litewskiego krajobrazu nie pozwoliła ujechać
daleko.Dopiero gdy minęliśmy Rygę , jadąc wzdłuż wybrzeża Bałtyckiego poczuliśmy ,że zmienia się krajobraz na lepsze.Jak poprzednio na spoczynek zatrzymaliśmy się na campingu w Parnawie ( Estonia ),który znaleźliśmy fuksem.Galeria jest zrobiona z części zdjęć które zrobiła Magda ( na cykał ich ponad 1000 sztuk ), było tam zdjęcie jak leże
na pomoście nad wodą w głębokiej szarości z piwem i papierosem w ręku kontemplując horyzont gdzie było już czuć inne położenie geograficzne.Rano wyruszyliśmy w kierunku Tallina pogoda się psuła trochę padało i tak z jednym postojem na kawę dojechaliśmy do celu.Po znalezieniu portu i kupieniu biletów udaliśmy się na szybkie zwiedzanie Tallina.
Prom odpłynął około 16,30 i po około 2 godzinach dobił do brzegu w Helsinkach.Miło było zobaczyć Matta za płotem machającego do nas ręką gdy wyjeździliśmy z terenu portowego.U niego w domu w Vanta Magda po kąpieli poszła spać , a my przy alkoholu się poznawaliśmy.Na drugi dzień po spakowaniu klamotów ruszyliśmy najpierw na zakupy i w drogę.Pierwszy postój był nie daleko w Järvenpää gdzie czekało na nas dwóch motocyklistów .Kolejny postój powyżej Lahti gdzie dołączyła do nas większa grupa i już jechaliśmy prosto do Sysma.Sprawy organizacyjne , wieczorem piwkowanie a rano w sobotę rajd w koło jezior.Dwa postoje ,na jedzenie w pizzerii i na jakimś zlocie motocykli .Po rajdzie obowiązkowa dla nich sauna później grillowanie , wspólne muzykowanie i piwkowanie prawie do rana .Pewnie dlatego ,że tam już nie było nocy i dopiero spostrzegłem sie o 4 rano że jakoś nie chce zapaść zmierzch. Na drugi dzień po opłaceniu i załatwieniu wszystkich formalności powrót do Vanta (prawie Helsinki ).Chyba popołudniu ( tak raczej na pewno )pojechaliśmy kolejką zwiedzać Fińską stolicę czyli Helsinki.
Nie mogliśmy dostać biletów na ranne promy i pierwsze wolne były o 15,00 co oznaczało że bez pośpiechu będziemy mogli się spakować pożegnać i dotrzeć do portu.Do jazdy pozostało nie wiele dnia co wiązało sie ze spaniem również w tą stronę gdzieś
w krajach Bałtyckich .Po zjechaniu z promu podłączyliśmy się do grupy Finów na nowoczesnych motorkach co dało na trochę urozmaicenia, ale trzeba było sie odłączyć w celu tankowania.Dojechaliśmy do campingu Lemarane blisko z granicą z Łotwą.Estonia z trzech Bałtyckich krajów uchodzi za najbezpieczniejszy i tak jest w istocie.Kolejny dzień obowiązkowe zwiedzanie Rygi ( córka by nie odpuściła ) .Wspomnę , że cała Via Baltica była w remoncie co spowalniało jazdę.W okolicach Wilna na rozjeździe dróg spędziliśmy sporo czasu chowając sie przed ulewą , naprawdę skatowani późnym wieczorem dojechaliśmy do Suwałk na camping.Kolejny dzień górnymi Mazurami dotarliśmy do Giżycka następnie do Świętej Lipki i odwiedziliśmy kilka miejscowości z zamkami krzyżackimi ( Reszel,Kętrzyn,Lutry), których na Mazurach jest bardzo dużo.
Dzień był bardzo intensywny i naprawdę zmęczeni dojechaliśmy do domu dobrze po 21,00.
 
 
Lamer 


Doczy: 27 Sty 2009
Posty: 353
Skd: Wrocław- Kotowice
Wysany: 2017-03-09, 20:11   

Hej,
ładne zdjęcia.

NorVin niszczy!!

Dzięki
 
 
Pastor 

Doczy: 18 Maj 2007
Posty: 161
Skd: Świdnica
Wysany: 2017-03-10, 11:22   

Jaro, ten zlot RE w Finlandii to jakaś cykliczna impra? W tym roku tez będzie? Akurat się będę pętał po tych okolicach w lipcu, może bym rzucił okiem jeśli czasoprzestrzeń się prawidłowo ułoży..
_________________
Świątynia Betoniarek - reaktywacja ;-)
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2017-03-11, 18:18   

Tak od kilku lat cykliczna , raz w roku w lipcu.Wprawdzie w zeszłym roku był
lekki zgrzyt ( publicznie chyba nie wypada pisać ) to odbędzie się na pewno jeden albo i dwa.
Dostałem cynk , że planują w tym roku zrobić spotkanie w okolicach Hanko.
To było bardziej jak zaproszenie , a że w tym roku nie miałem jeszcze energii planować
co ze sobą zrobić w lato to nie ciągnąłem zbytnio tematu.Jak będę znał szczegóły
to ci podeślę.Nie wiem gdzie się wybiorę w tym roku , ale jeżeli nie w tamte strony
to napiszę do nich że może jeden Polak się zjawi.Co do mnie zobaczymy , może życie samo podpowie co zrobić albo podsunie jakiś plan.
Jeżeli chodzi o zlot w Holandii to oni mają dwa wiosną ( chyba kwiecień ) i połowa sierpnia.
Duży zlot z silną Angielską grupą , a przy tym dobra atmosfera.
 
 
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2017-03-13, 20:01   

Kurcze, zatęskniło mi się za Suomi jak na te fotki popatrzyłem. Kawałek życia tam spędziłem, w tym motocyklowo...
_________________
Royal Enfield Bullet 500 '01
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2017-03-15, 17:53   

Przyjedz na Kaszubskie spotkanie to powspominamy.
W prawdzie w tym roku raczej nie spodziewam się gości z Finlandii , ale do końca nie można
być niczego pewnym. Jak tam pracowałeś to wiesz ,że oni są małomówni i nie wiadomo
co myślą czasami.
Swoja drogą z chęcią bym poznał jakichś nie ujawnionych Royalowców 503456173.

Może warto rozszyfrować słowo Suomi.Jest to w ich języku nazwa ich kraju.
Nazwa Finlandia została nadana przez Szwedów , ich wieloletniego " okupant ".

Suomi.JPG
Plik cignito 60 raz(y) 129,53 KB

 
 
scibor1 

Doczy: 28 Lip 2016
Posty: 133
Skd: Dwórzno
Wysany: 2017-03-15, 19:20   

Suo to bagno. Tego tam nie brakuje. Przymierzam się do tego Kaszubskiego, chyba czas się ogarnąć i podjąć decyzję.
_________________
Royal Enfield Bullet 500 '01
 
 
Pastor 

Doczy: 18 Maj 2007
Posty: 161
Skd: Świdnica
Wysany: 2017-03-22, 13:15   

Jaro napisa/a:
jeżeli nie w tamte strony
to napiszę do nich że może jeden Polak się zjawi.


Nie trzeba, dzięki. I tak nie wbijałbym się na zlot, tylko ewentualnie dałbym z daleka siksom na prawdziwe motóry popatrzeć ;) Tym razem jade rodzinnie 4x4 z canoe, z misją dokarmiania komarów polską krwią.
_________________
Świątynia Betoniarek - reaktywacja ;-)
 
 
Jaro 

Doczy: 07 Mar 2012
Posty: 342
Skd: Polska
Wysany: 2017-06-29, 20:05   

III Kaszubskie spotkanie RE we Wdzydzach Tucholskich 2017.

https://goo.gl/photos/U2oYitzX4DVbUPrz9

[ Dodano: 2018-07-01, 21:47 ]
IV Kaszubski zjazd RE - Władysławowo 2018

https://photos.app.goo.gl/rfcjryke9RVW3n5Q7
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapyta do SQL: 12