Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wymiana płynów ustrojowych.
Autor Wiadomo
fdx 


Doczy: 02 Mar 2009
Posty: 174
Skd: Cork
Wysany: 2009-06-24, 14:16   Wymiana płynów ustrojowych.

Wymieniłem olej sprzęgłowy, silnikowy, filtr oleju...

Mam pytanie odnosnie smarowania skrzyni biegow. w jaki sposob tam cos wymienic? smar wydaje sie dosc gesty.
_________________
Bullet - positive vibrations...
 
 
Royal
[Usunity]

Wysany: 2009-06-24, 23:01   

Aby wymienić smar w skrzyni biegów trzeba dostać się do środka skrzyni do trybów. W tym celu zdejmujesz zewnętrzny dekiel oraz wewnętrzny wraz z mechanizmem zmiany biegów. Jeśli ci skrzynia dobrze działa to nie polecam byś się do niej dotykał bo potem możesz mieć problemy z ponowna regulacja ( wyskakujące biegi itp.). Dla świentego spokoju wtłocz za pomocą smarownicy troche nowego smaru albo zalej gęsty olej przekładniowy bez rozbierania skrzyni
Ostatnio zmieniony przez Royal 2009-11-05, 10:52, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2009-06-25, 15:55   

Do rozgrzanej skrzynki dolej z 50ml oleju silnikowego, żeby rozrzedzić smar. Pojeździj trochę
żeby się wymieszało i spuść wszystko przez dolny otwór. Wciśnij nowy - najlepiej ręczną towotnicą.
 
 
Bartek_86 
bartek_86

Doczy: 20 Lip 2009
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-11-05, 00:37   

Witam

A jak to jest w przypadku skrzyni 5-cio biegowej. Jest to skrzynia w przeciwnieństwie do 4-ki smarowana olejem, w związku z tym chciałem się zapytać w jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzynce oraz jaki olej najczęściej stosujecie. W instrukcji jest pokazane, która śruba służy do sprawdzania, ale takich samych śrub jest kilka naokoło dekla(służą do jego przytrzymywania) Czy macie może jakieś fotki gdzie znaleźć tą śrubę do sprawdzania właściwego poziomu(czy po odkręceniu wypływa olej bądź nie).

Pozdr

Bartek
_________________
by poczuć to co dla innych minęło bezpowrotnie
 
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-11-05, 22:07   Olej

Bartek_86 napisa/a:
Witam

A jak to jest w przypadku skrzyni 5-cio biegowej. Jest to skrzynia w przeciwnieństwie do 4-ki smarowana olejem, w związku z tym chciałem się zapytać w jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzynce oraz jaki olej najczęściej stosujecie. W instrukcji jest pokazane, która śruba służy do sprawdzania, ale takich samych śrub jest kilka naokoło dekla(służą do jego przytrzymywania) Czy macie może jakieś fotki gdzie znaleźć tą śrubę do sprawdzania właściwego poziomu(czy po odkręceniu wypływa olej bądź nie).

Pozdr

Bartek


Do mojej skrzyni 5-biegowej stosuję Hipol GL-4 80W/90.
Śruba kontrolna znajduje się z tyłu skrzynki, mniej więcej na poziomie osi rozrusznika nożnego (klucz imbusowy).
 
 
Bartek_86 
bartek_86

Doczy: 20 Lip 2009
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-11-06, 00:16   

Dzięki za info :-) Oczywiście olej wlewamy poprzez otwór po odkręceniu dużej chromowanej śruby na obudowie skrzyni(na pewno bardzo głupie pytanie)...?
_________________
by poczuć to co dla innych minęło bezpowrotnie
 
 
 
Chrikri 

Doczy: 05 Maj 2009
Posty: 161
Skd: Koszalin
Wysany: 2009-11-06, 09:32   Oczywiście :)

Bartek_86 napisa/a:
Dzięki za info :-) Oczywiście olej wlewamy poprzez otwór po odkręceniu dużej chromowanej śruby na obudowie skrzyni(na pewno bardzo głupie pytanie)...?


Tak - to ta duża, pięknie chromowana śruba :))
Też za pierwszym razem kombinowałem. Aha - przy okazji posmaruj końcówke linki sprzęgła (widac ją po odkręceniu tej śruby).
 
 
Bartek_86 
bartek_86

Doczy: 20 Lip 2009
Posty: 46
Skd: Warszawa
Wysany: 2009-11-23, 22:18   

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedź - z ciemnego staje się jasne :)) Oleju była ilość idealna, od razu wypłynął po odkręceniu śrubki :)

Dzięki wielkie Chrikri!
_________________
by poczuć to co dla innych minęło bezpowrotnie
 
 
 
Szestow 


Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 225
Skd: Poznań
Wysany: 2011-09-06, 22:55   

Witam

chciałem odświeżyć temat: jaki dokładnie smar stosujecie do skrzyń biegów? W tym temacie zupełnie nie mam rozeznania, a nie chcę załadować czegoś co mi zmaltretuje skrzynię. Zadzwoniłem do mojego ulubionego sklepu moto aby mi uszykowali smar do skrzyni i zaczęło się, naprawdę nie sądziłem, że to taka filozofia.. telefony czy to nie ma być olej, a do czego dokładnie, a jak motor, jaki rocznik, jak 2001 to na pewno olej, a ja że nie, że to jest 2001 ale konstrukcja jak 1955... Jak mi pan za którymś telefonem powiedział, że dzwonił do mechanika co to kilkadziesiąt lat temu naprawiał aby się dokładnie zapytać, ale ten mechanik jest już w takim wieku, że nie pamięta co tam dawali, to pomyślałem "o mamo" i przestałem się łudzić, że mi coś sensownego uszykują.

Stąd pytanie - o co konkretnie zapytać w sklepie aby nie zajechać skrzyni?
_________________
kto ma dniepra ten się w cyrku nie śmieje
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2011-09-06, 23:11   

25 zł. + przesyłka

olej sk_1.png
Plik cignito 111 raz(y) 245,21 KB

 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2011-09-06, 23:15   

Mój Bullet to 500 skrzynia 4-ka RH, 2001. Jeżdżę na tym smarze cały sezon.
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2011-09-07, 06:28   

ja kupuje na Statoilu ... :oops:
 
 
Szestow 


Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 225
Skd: Poznań
Wysany: 2011-09-08, 23:29   

EPX 00 - wydawało mi się, że to będzie właściwy trop. Niestety znów jak kulą w płot, wszędzie robili duże oczy, w końcu okazało się że mają w centrali Platinum, dystrybutora dla Orlenu, od ręki :D Opakowania po jedyne 20 kg. Myślałem, że się rozpłaczę. Sprawę ostatecznie rozwiał Pan Tomasz Sałek. Piszę, bo może komuś się kiedyś przyda - smar molibdenowy do przegubów homokinetycznych, dostępny bez problemu na większości stacji. I tyle. Kupiłem, jutro załaduję bo mam wrażenie, że moja skrzynia nie ma smarowania. Chyba, że odgłosy jakie słyszę są objawem czegoś poważniejszego. Oby nie.
_________________
kto ma dniepra ten się w cyrku nie śmieje
 
 
bajto
[Usunity]

Wysany: 2011-10-03, 16:17   

Royal,

Witaj - rozbierałeś może skrzynie biegów - ja mam 4 biegową - i wyskakuje mi bieg (z II na I ) dość nie fajne uczucie - i moze się coś uszkodzić...

PozdrAwiam

Bajto
 
 
eric20 
Łukasz

Doczy: 29 Lis 2012
Posty: 78
Skd: Poznań
Wysany: 2012-12-29, 14:07   

Mam pytanko odnośnie smarów do skrzyni,smar ma być w postaci płynnej, a nie stałej smar molibdenowy do przegubów homokinetycznych jest stałym smarem.
_________________
Royal Enfield Bullet 350cm
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapyta do SQL: 13