Royal-Enfield Strona Główna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr powietrza K&N
Autor Wiadomość
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-11, 13:53   Filtr powietrza K&N

Jakich filtrów używacie po wymianie tłumika i dysz? Czy K&N różni się od S&B (z Hitchcocka)? Można też kupić jakieś 'no name' na aukcjach. Słowem gdzie i co kupić?
A jeszcze - próbował ktoś filtra K&N DU-0100? Podobno pasuje zamiast standardowego.
http://www.knfilters.com/...px?Prod=DU-0100
 
 
Jacek Lazarewicz 


Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skąd: Pruchna
Wysłany: 2009-09-11, 21:11   

Czego, Piotrze, kombinujesz? Są dostępne filtry polskie(ok.50,-) i niemieckie z Man`a (cena podobna).
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-11, 21:30   

Znalazłem różne stożkowe nawet za 30-40 zl. I co , to jest ok? Jak tak to dobrze. Takie pieniądze to mozna zainwestować nawet dla eksperymentu.A zachciało mi się dysze w gaźniku pozmieniać i tłumik. Jeszcze jakiś filtr muszę doczepić, bo na razie jest "bigos" regulacyjny.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skąd: Pruchna
Wysłany: 2009-09-11, 21:38   

Jeśli mówisz o stożkowych to OK. Tych cen nie znam.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-11, 21:52   

Chyba się zgubiłem. Jak wymieniam dysze na wieksze i zakładam krótki tłumik to filtr też powinien mieć mniejsze opory. Czy są zamienniki do standardowych o większym przepływie czy tylko stozkowy mnie ratuje?
 
 
tarnand
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 05:30   

Piotr,
nie wiem czy sa zamienniki ale na stronie K&N są filtry ktore będą mieścić się w standardowej puszcze filtru Royala. Nie pamiętam dokładnie ale ten na który patrzyłem to chyba TAKI. Możesz jeszcze popatrzyć na INNE ale nie jestem pewien czy dopasujesz. Nie robiłem tego jeszcze ale będę musiał sprawdzić jaka jest powierzchnia oryginalnego filtra w Royalu w stosunku do tego K&N. Powierzchnia filtra w kawasaki 450 LTD jest naprawdę mała więc ten K&N i tak powinien być dobry.
Puszka jednak będzie wymagała drobnej przeróbki. Też mam to w planie zrobić w dlugie zimowe wieczory bo ten stożkowy jakoś mi nie pasuje do całości.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 07:35   

K&N nie kupiłem. Zamówiłem na alledrogo stożkowy. Chyba 30 pln z przestyłką. Nie wiedziałem wtedy o wersji "wiszącej " Sheltona i założyłem stożek na króciec rezonatora. Obudowę oryginalną filtra zdjąłem , bo filtr przeszkadzał w jej powtórnym założeniu. To miała byc wersja chwilowa. Chwila trwa do dziś. Przejechałem na tym ze 300km (to chyba mój cały tegoroczny przebieg :cry: ). Dysze zmieniłem na 27,5 i 120 i chyba jeździ dobrze. Siatka na filtrze zaczęła się pokrywac rdzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9