Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Gdzie kupić Enfielda ?
Autor Wiadomo
smp 

Doczy: 20 Lip 2007
Posty: 33
Skd: Wrocław
Wysany: 2008-03-14, 18:46   

Witam wszystkich,
przymierzam sie też do zakupu RE. Wiecie może, czy aktualnie kupowany nowy motocykl musi już być zarejestrowany przez przedstawiciela RE na Polskę, czy "normalnie" kupuje się go i samemu wykonuje pierwszą rejestrację ?
Z innych wątków tutaj wynikało, że w tej chwili być może nie można już zarejestrować RE ze "starym" silnikiem.
Pozdrawiam !
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2008-03-15, 23:18   

Motocykle dostępne w Unii są już zarejestrowane (tak przynajmniej jest w Pruszkowie). Sprowadzony indywidualnie w 2008 roku może mieć trudności. Ale do końca nie wiem czy te przepisy są już obowiązujące bo nie mam gdzie uzyskać wyczerpującej odpowiedzi
 
 
smp 

Doczy: 20 Lip 2007
Posty: 33
Skd: Wrocław
Wysany: 2008-03-17, 10:57   

Dziękuję Jacku za informacje.
Pytałem, ponieważ u dealera w Ostrowie wlkp mają na stanie jedną sztukę, ale nie zarejestrowaną, a wydawało mi sie, że jest tak jak piszesz.
Przed ewentualnym zakupem posprawdzam to dokładnie w wydziale komunikacji.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2008-03-17, 19:55   

Jeśli to nowy motocykl to prawdopodobnie został zarejestrowany przez Importera w Pruszkowie (sprawdź tam). Jeśli używka to Czwordon dał ciała i nic z tego może nie być. Sprawdź również ceny!
 
 
przemek
[Usunity]

Wysany: 2008-08-09, 09:47   

Chciałbym kupić Enfielda,nawet w nowej wersji.
Gdy pojechałem do Pruszkowa jeździłem w kółko po ulicy Ołówkowej jak głupi, szukając
numeru 1, gdy go w końcu znalazłem okazało się, że jest tam jakiś zakład i nie ma z motocyklami nic wspólnego.Przypadkiem na innej uliczce zobaczyłem szyld MOTO-MAGNUS.
Wchodzę i widzę dużo skuterów na podwórku, pytam człowieka czy sprzedają Royal Enfielda?
-Rółal? Rejal? Że co?
W końcu wychodzi żona właściciela, pytam, czy sprzedają Royal Enfielda?
-Rółal? Rejal? To ja zadzwonię do męża! Ona dzwoni i w trakcie wykonywania telefonu
ja otwieram folder leżący na stole i obok skuterów na trzeciej stronie JEST! Royal Enfield!
Pytam:
1.Dlaczego firma reklamująca się najpierw PLASTY-M na Ołówkowej 1 jest MOTO MAGNUSEM na innej ulicy?
2. Nie bardzo wiedzą co sprzedają?

Nie spodziewałem się salonu ale chociaż małego garażu z jednym chociaż Royalem
Do Pruszkowa i Ostrowa Wlkp. mam najbliżej a przecież dobrze by było motocykl chociaż zobaczyć, u importera w końcu! :-)
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2008-08-09, 21:17   

Firma zmieniła nazwę i adres:-( i profil.
Motocykli już nie sprowadzają-wyprzedają resztki. Strona internetowa nieczynna od co najmniej 5 lat. Motocykl "na zywo" możesz zobaczyć w Salonie Moto Magnus na Modlińskiej.
Jest to jednak wersja 625ccm Właściciela Firmy. Więcej motocykli i informacji uzyskasz napewno 6/7 września u Tomka w Kępiastem. Info o tej imprezie znajdziesz w temacie Zloty, Imprezy, Wyjazdy
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2008-08-15, 21:51   

Jeden bullet 500 jest dostepny w max-carze w koszalinie www.max-car.pl
 
 
Paweł
[Usunity]

Wysany: 2008-08-19, 10:27   

Witam wszystkich ! :)
Jestem tu nowy...:) Mam pytanie. Wszystkie RE dostępne w Unii są już zarejestrowane i z tego co juz wiem nie można rejestrować na własną rękę tych motocykli ( np. indywidualny import z Indii) . Rozumiem , że nie powinno byc w takim razie problemów z zarejestrowaniem w Posce Royala - używkę kupionego np. w Niemczech lub Wielkiej Brytanii ??
Pozdrawiam Paweł
 
 
Xen
[Usunity]

Wysany: 2008-08-19, 21:59   

Jak zostało zarejestrowane to nie ma problemu...
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skd: Sanok
Wysany: 2009-11-25, 10:37   

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Piszę do Waszego grona z nurtującym mnie do kilku tygodni pytaniem, ale najpierw się przedstawię.

Artur z Sanoka, lat 35, posiadacz (nie mylić z użytkownikiem i super mechanikiem) Iż 49, Junak M10, K125, Ural M63, Komarek "pedałowiec".

Motocykle KOCHAM i jest to moja pasja, którą powoli rozwijam z zachowaniem pełnej kontroli nad swoją rodzinką. Grzebanie przez kilka godzin przy motocyklu i późniejsze rytualne wręcz odpalenie czy kółko wkoło osiedlowego garażu wynagradza wszystkie niedoskonałości mojej MIŁOŚCI.
Na jazdę mam bardzo mało czasu a i motocykle na razie na to nie pozwalają bo określenie "na chodzie" dla mnie ni jak nie łączy się z "bezpieczna i pewna jazda".
Tyle nudzenia.

Motocykle angielskie zachwyciły mnie jako studenta pracującego przez kila miesięcy w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkając przez 6-mcy w Maidson i Canterbury (Kent) miałem ich widoku pod dostatkiem.

Ostatnio szperając na eBay'u natknąłem się na taką ofertę:

http://cgi.ebay.co.uk/Roy...=item53de09c20d

Szukam RE ale nie ma na rynku wtórnym zbyt wielkiego wyboru.
Co o tym sądzicie? Zamawiał ktoś moto z Indii? A szczególnie że jest ono restaurowane? Jak z rejestracją?

Czekam z niecierpliwością na wszelakie odpowiedzi.
Pozdrawiam Artur

Właśnie dzwoniłem do Auto Kowalczyk w Józefowie p.Warszawą i mają ze starych zapasów, zarejestrowane na importera:
Bullet 500 DLX, bordowy, z rozrusznikiem elektrycznym, 2006r, przebieg 36km - za 16500zł
Bullet 500, chromowo/czerwony bak, starter nożny, 2006r, przebieg 10km - za 14000zł
Co sądzicie?
 
 
fdx 


Doczy: 02 Mar 2009
Posty: 174
Skd: Cork
Wysany: 2009-11-25, 18:04   

Są to motocykle z lat 60, zabytki, mozna je rejestrowac i nie musza spelniac norm spalinowych. Z tym ze... Cena dotyczy samego motocykla. Do tego dochodzi jeszcze przesylka (wyslane statkiem), czas dostarczenia ok 3 miesiecy, oplaty portowe, vat i pewnie kilka innych dodatkowych oplat i cena wzrosnie o dobry 1000 ale ma sie perfekcyjnie odrestaurowanego (w zasadzie fabrycznie nowego) klasycznego zabytka. Tylko dotrzec...

Mozna tez pojechac do indii i samemu nim przyjechac...
_________________
Bullet - positive vibrations...
 
 
kot 

Doczy: 22 Kwi 2007
Posty: 66
Skd: Rędziny
Wysany: 2009-11-25, 18:41   

starter elektryczny sobie odpuść, mój właśnie nawalił po raz 2 , ale jeżeli chodzi ogólnie o royala to pól polski zjeździłem i powrót bezproblemowo w każdych warunkach pogodowych ( prędzej wymiękniesz ty a nie bike wiec polecam
oczywiście skrzynia "5"obowiązkowo
 
 
 
fdx 


Doczy: 02 Mar 2009
Posty: 174
Skd: Cork
Wysany: 2009-11-26, 16:10   

Ja jezdze nim codziennie do pracy (ok 35km w jedna strone) i jeszcze mnie nie zawiodl. Od wymiany zaworu przejechalem ponad 7000km i nic sie nie dzieje. Nie licze zuzycia sie lancucha czy zebatki... oleju bieze prawie jak dwusow ale zanim to zauwazylem musial jakis czas przejezdzic bez oleju...

Zawsze odpala bez problemu i wiekszosc drogi jade 100-110km/h

Teraz kupilem oslony na nogi od jakiejs wsk i oslony na rece i mysle jeszcze o szybie zeby jakos przez zime przejezdzic... do wiosny przekrocze nim 20tys na liczniku...

Jednym slowem maszyna nie do zdarcia.

Ja mam 4 biegi i zyje. nie wiem czy jest wielka roznica miedzy 4ro a 5cio biegowa... Jedynka i najwyzszy bieg i tak sa takie same. Gdyby 5cio biegowa byla taka sama jak 4ro i dodatkowo miala 5 bieg wyzej to sam chetnie bym zmienil a tak to chyba nie ma sensu.

Ale nie wiem. moze ktos kto jezdzil na obu ma porownanie i widzi w tym sens.
_________________
Bullet - positive vibrations...
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Doczy: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skd: Sanok
Wysany: 2009-11-26, 19:10   

A co sądzicie o tym restaurowanym motocyklu. Warto?? - cenowo warto tylko coś nie wieżę hindusom.
A nie znacie może wysokości opłat portowo-celnych?

Przeglądając forum natrafiłem na zdjęcia rozpakowywania RE z wózkiem - chyba "francuza"? ale nie mogę teraz tego odnaleźć. W jego sprzęcie były niedoróbki. Ciekawe czy to tak zawsze
Artur

ZNALAZŁEM
http://www.royal-enfield....topic.php?t=217

http://jeanluc.roquefort.free.fr/montage/
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
zbymus
[Usunity]

Wysany: 2009-11-27, 07:19   

ArturM a może razem coś wymyślimy ,tj wspólny import.
Ja szukam na Tej stronie
Dobrze by było żeby znaleźć kogoś kto by znał niemiecki i z pomógł przy zakupie.
A może razem z Indii będzie taniej.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapyta do SQL: 9