Royal-Enfield Strona Gwna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czy nie zostanę zlinczowany:)
Autor Wiadomo
Xen
[Usunity]

Wysany: 2010-09-06, 16:46   Czy nie zostanę zlinczowany:)

Jestem na forum już troszkę czesu i niestety do tej pory nie mam Mojego ukochanego i wysnionego Royala:) ten stan zamierzam zmienić na nowy sezon , ale zakupię RE G5 EFI.
Czy będę mógł spokojnie przyjechać na zlot, lub jakiś klubowy wypad?? bez konieczności ripostowania uwag na temat nie prawdziwego brytyjczyka. Czyli, czy poznamy sie z usmiechami na twarzach i w milej atmoswerze?:) Wybór argumentuję nowszą konstrukcją zawieszeniem, własciwasciami jezdnymi i większą mocą. Poza tym, dłucać lubię w moim SAABie a na motorze jezdzić..

Pozdrawiam
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2010-09-06, 17:13   

Poczytaj posty o różnych przygodach jakie mieli koledzy podczas okresu docierania, łącznie z moim przedostatnim. W przypadku produkcji hinduskiej wydaje mi się być bardzo uzasadnione kupienie brytyjczyka z przebiegiem 10,000 km. Taki motocykl daje chyba raczej dobre gwarancje że to co miało się spieprzyć to juz się spieprzyło i zostało naprawione. :mrgreen: W przypadku nowego, a nie sądzę by wykonanie tych nowych odbiegało od tych starszych, mogą więc czekać Cię "schody" i frustracje - od czego oczywiście daleki jestem by Ci życzyć. :->
Dodatkowo, taki motocykl nie będzie już "dziewiczy" i będzie miał jakieś rysy, zadrapania itd. Jeśli więc zrobisz następne to już tak nie będzie bolało jak na nowym.
 
 
Xen
[Usunity]

Wysany: 2010-09-06, 17:44   

Jeszcze ciekawi mnie czy ktoś z urzytkowników posiada nową wersję? Co do wykonania to podobno jakosc ma być niby lepsza ,a ale to sie okaże w praniu.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2010-09-06, 19:11   

Witaj Xen, zawsze będziesz mile widziany. Na nasze spotkania przyjeżdżają nie tylko "stare" Enfieldy. Był Tunderbird, niech będzie i EFI. Witaj w Gronie. Wszyscy jesteśmy ciekawi tego produktu. Opinie docierają różne. W zeszłym roku na spotkanie nad Tanwią zapowiedział się Vishnu M.(Importer) z prezentacją nowego modelu. Nie dotarł-szkoda. Jeśli obserwujesz nasze Forum to widzisz, że jesteśmy Ambasadorami tej marki. Jednak nie wszyscy to rozumieją; my to robimy z własnej nieprzymuszonej woli. Więc każdy model, lepszy czy gorszy(subiektywne odczycie), bedzie życzliwie witany. Przybywaj!
 
 
ZWOLIN 


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 349
Skd: kraśnik
Wysany: 2010-09-06, 22:26   

zapraszamy , zapraszamy
chętnie obejrzymy sobie ten nowy wynalazek Royala i jak byś dał zrobić jedną rundkę tak dla porównania to by było bardzo miło z twojej strony ;-) :mrgreen:
pozdrawiam
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2010-09-07, 18:43   

powitac i pogadac zawsze milo, aczkolwiek, ja bym Ci polecal jednak kupno starszego modelu. To jednak klasyka, ktora bedzie trzymac cene - a te nowe to juz nie to. Szczerze, to jesli brac nowego, to wolalbym kupic juz uzywanego triumpha bonneville. A na triumphie rownie chetnie zaprosimy na wspolny wypad etc.

A tak apropos w ktorym saabolocie dlubiesz? :)
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2010-09-07, 21:02   

W sumie EFI to inna historia. Silnik monoblock. Z drugiej strony jak ktoś nie chce się znać na dłubaniu na pewno będzie nieco lepszy.
 
 
mily
Administrator

Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 301
Skd: Łódź
Wysany: 2010-09-08, 02:12   

Cytat:
Z drugiej strony jak ktoś nie chce się znać na dłubaniu na pewno będzie nieco lepszy.

przynajmniej w teorii, a prawda wyjdzie pewnie za 2,3 lata ;)
a jak ktos nie chce sie znac, to i tak wracamy do bonnevilla ;)
 
 
Shelton
[Usunity]

Wysany: 2010-09-08, 09:18   

Albo Kawasaki W650.
 
 
tarnand
[Usunity]

Wysany: 2010-09-08, 20:55   

Cytat:
Z drugiej strony jak ktoś nie chce się znać na dłubaniu na pewno będzie nieco lepszy.


Skąd taka pewność? Czy nie za duży kredyt zaufania?
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2010-09-08, 21:20   

każdy ma prawo do swoich poglądów:
Ja nie jestem pewien czy hinduskie unowocześnienie będzie lepsze od angielskiego tradycjonalizmu, ale nie mówię że nie ... Miałem 350tkę, która jest bardziej zbliżona do oryginału i w/w nie wibrowała tak na wolnych jak obecny hinduski "rozwiert" na 500ccm (przepraszam inżynierów i techników za nieprecyzyjne określenie). Moc miała mniejszą, ale już np. elastyczność wcale nie! Nie wiem czy ktoś jeszcze miał takie spostrzeżenia, ale z tego co wiem na wyspach bardziej popularne są 350?
Pytanie brzmi: Czy nowa hinduska 500tka jest dalszym ciągiem psucia oryginału, czy też całkowite przekonstruowanie silnika ma wyeliminować wady "rozwiertu"?!
Może jeśli kolega Xen jednak się zdecyduje na EFI to odpowie nam na te pytania za czas jakiś... Może Artur też coś napisze - jeśli dobrze pamiętam jeździł Machismo, który też różni się od pierwowzoru...
 
 
Jacek Lazarewicz 


Doczy: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skd: Pruchna
Wysany: 2010-09-08, 21:27   

Ten Artur, o którym piszesz nic na razie nie napisze bo pracuje we Francji i nie wiadomo kiedy wróci. A "Forumu" chyba nie czyta.
 
 
gulust 

Doczy: 28 Sty 2007
Posty: 769
Skd: Uć
Wysany: 2010-09-09, 14:40   

:-(

więc trzymajmy kciuki za Xen'a ...
 
 
Xen
[Usunity]

Wysany: 2010-09-10, 21:46   

To co przeczytałem do tej pory, silnik to zupelnie nowa konstrukcja jedyne co ze starego zostało to skok tłoka... Wtrysk i sterownik jest japoński. Oglądając ową maszynę zobaczyłem że mimo wtrysku ma dzwignię ssania. Nie jestem zawodowcem w temacie bo wcześniej jezdziłem jako szczyl na motorynce a potem na simsonie:) a część po części wymienić mogę tylko w SAAB 2,2 TID. Triumph jest fajny... ale! jakoś nie przemamia do mnie do końca, Royal jest dla mnie po prostu Ładniejszy. Chcę kupić nowy bo dają 2 latka gwarancji i docieranie będzie pod jej ochroną. Poza tym w życiu panowie miałem tylko jedną dziewicę i wiem jakie to jest miłe:):):) Tak też chcę podejść do motocykla. Wrażenia będziemy wymieniać na jakimś spotkaniu. A po piwku może i o dziewicach;)

Pozdrawiam
 
 
robert
[Usunity]

Wysany: 2010-09-10, 22:02   

W sumie to najwazniejsze abys byl zadowolony. :mrgreen:
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapyta do SQL: 9