Royal-Enfield Strona Główna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno RE
Autor Wiadomość
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-02-21, 20:17   Kupno RE

Witam wszystkich nazywam się Mariusz. mam 46 lat i wracam do miłości z lat młodości czyli motocykla. Jeszcze do niedawna byłem pewny , że będzie to jakiś wysoki turystyk(mam 198cm wzrostu), ale jak zobaczyłem RE to jeszcze do dzisiaj czuję podniecenie. W ciągu ostatniego tygodnia sporo poczytałem m.in. wasze forum i jestem pod wrażeniem trafiłem na moto z zduszą (jestem romantykiem). Po zapoznaniu się z ofertą allegro, otomoto,mobile. de itp. zacząłem szukać w naszej oficjalnej sieci przedstawicieli i okazało się , że jakiś przedstawiciel skuterów Magnus ma przedstawicielstwo RE na Polskę, a jego przedstawiciel jest w moim mieście. Dzisiaj byłem u niego b. miła obsługa i on zaproponował mi RE efi z2009r za 18700 zł, nadmienił jednakże , że importer w ciągu 2 miesięcy planuje ściągnąć zupełnie nowe RE z 2011 roku. Moje pytanie brzmi tak czy ktoś się orientuje czym różnić się on będzie od 2009 roku.
Ostatnio zmieniony przez mariusz650 2011-03-24, 14:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ZWOLIN 


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 349
Skąd: kraĹ›nik
Wysłany: 2011-02-22, 08:48   

witaj
nie wiem co ci powiedzieć ale my nie bardzo wiemy z czym i jak się je to EFI żaden z nas nie ma go , choć jeden kolega z wysp ma się nim doturlać do nas wtedy dopiero jak on nam opowie i da zrobić rundeczke (jak da) to zgłębimy wiedzę na temat Efi a ten z 2011 to jak se sam nie znajdziesz w sieci , to chyba z naszych nikt ci nie pomorze , chłopaki mogą wiedzieć tyle co w siedzi wyczytają :-D
pozdrawiam
 
 
Jeeper 

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 832
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-02-22, 11:00   

Witaj w gronie romantyków :) nie będę pisał o różnicach między EFI a klasycznym RE, w sieci tego pełno.
Jeśli zdecydujesz się na klasyka to polecam zakup w Niemczech. W zeszłym tygodniu kupiłem u niemieckiego dealera w Lindau nowego RE Standart z 4 biegową skrzynią, czyli klasyka klasyki. W Polsce są już niedostępne, jedynie dealer w Skarżysku Kamiennej ma 1 sztukę Deluxa z 5 biegową skrzynią i chyba 2 sztuki w Józefowie ale już z jakimiś przebiegami.

Jedna rada , klasycznych RE nawet u zachodnich sąsiadów zostało niewiele a popyt spory, więc nie zastanawiaj się zbyt długo. Jeśli potrzebujesz namiarów daj znać.
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-02-22, 20:47   Kupno RE

Dzięki wszystkim za zainteresowanie, ale myślę , że jednak chyba wybiorę RE Efi ponieważ po pierwsze będzie nowy 2 lata gwarancji to przy intensywnej eksploatacji jak mu coś będzie dolegać to wyjdzie i będzie zrobione na gwarancji, po drugie jednak powinien mieć lepsze osiągi i po trzecie wreszcie miej niedomagać a to jest dla mnie dosyć ważne bo nie mam uzdolnień mechanicznych no chyba, że mnie ktoś przeszkoli nie boję się pobrudzić.
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-22, 20:51   

Obyś sobie nie napluł kiedyś w brodę.
Kluczem jest tu prostota konstrukcji i brak konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi. Poszperaj jeszcze raz na forum. Jest tu gdzieś wątek o różnicach Classic a Efi
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
Mirek 

Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 222
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-22, 20:59   

No witam witam :) ja miesiac temu kupilem sobie enfielda efi i jak czytales forum bedziesz kojarzylo moje perepetie juz mialem awarie ale nie zrazaj sie awarie mialem bo mi Angole go poprostu zle przygotowali do jazdy a w zasadzie wogole go nie przygotowali zalali olejem paliwem i mi dostarczyli do domu .... ale po wymianie startera narazie odpukac sprawuje sie swietnie EFI z 2009 i z 2011 nie rozni sie niczym firma nie wprowadzila zadnych modyfikacji w tym okresie takze ta 09 bedzie tak samo jak 11 z tym ze na twoim miejscu poszukalbym u zrudla czyli kraju z ktorego ten motocykl sie wywodzi ( nie gdzie jest [produkowany ale z ktorego sie wywodzi ) mianowicie sprawdz oferty w UK wieeeele taniej niz w PL wejdz na autotrader.co.uk ja tam znalazlem mojego jesli znasz jezyk to pewnie dojdziesz do wyszukiwarki i w okienku postcode wpisz moj kod PE10 9BG bo bez post codu nie rozpocznie wyszukiwania mam nadzieje ze kupisz sobie ten motocykl bo warto do samej przyjemnosci jazdy dolancza sie tez respekt innych motocyklistow i skupisz na sobie uwage kazdego w niedziele mijala mnie grupa moze 8 motocykli ninje , r1 pare gsxr wszystkie nowki max 3 lata stare a cala ekipa zwolnila i przy mijaniu mnie pokazywali mi znak OK takie male rzeczy a ciesza wiesz :) napewno bede mogl ci wiecej o enfildzie efi powiedziec w czerwcu jak przyjade na nim do polski . Na dzien dzisiejszy powiem ci tylko ze motocykl wart zainwestowania ciezko zarobionych pieniedzy :)
 
 
Jacek Lazarewicz 


Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skąd: Pruchna
Wysłany: 2011-02-22, 21:08   

Mariusz, różnica między Twoją a Mirka gwarancją będzie taka, że w Polsce nie ma chyba jeszcze fachowców do tego modelu. Importer za wiele nie sprzedał. Cóż z tego, że będziesz miał gwarancję- kto ją skutecznie zapewni? Na Węgry masz bliżej - może tam?
 
 
Emergo 
Francuz

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 384
Skąd: Okolice Poznan
Wysłany: 2011-02-22, 21:49   

Jest tez Ostrow Wklp, i w Berlinie, fachowiec wysoka polka:
http://www.pig7.de/
_________________
Emergo!
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-02-22, 22:54   

Interesuje mnieten model RE http://www.wit-pol.pl/roy...eluxe_sklep1234
myślę ,że tak prosta konstrukcja nie powinna sprawić nikomu specjalnych trudności tym bardziej, że mam w chojnicach grupę rekonstrukcyjną z września 1939 roku , która jeździ na starych motorach, a z kolei wtrysk i skrzynia jest japońska więc chyba nie powinno być niespodzianek. Zresztą cena też jest nie najgorsza ok 18tys, to Niemcy,UK itp. ciężko będzie przebić.
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-02-28, 10:47   

Witam wszystkich czekam na ofertę przedstawiciela RE,na ten rok ale tu się pojawił problem ponieważ w moim mieście jest przedstawiciel firmy Magnus a oni w jakiś sposób są powiązani ze sprzedażą RE i będą mi go serwisować , jednak myślę sobie, że nie mają o tym zbyt wielkiego pojęcia bo sprzedają głównie skutery i co w takiej sytuacji zrobić?
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-28, 11:20   

Magnus i RE ma tego samego importera stąd ich powiązanie. Skoro masz serwis w Swoim mieście to kup i po sprawie. Serwis bierze odpowiedzialność za złą i niezgodną ze sztuką naprawą. Nie jeździj tylko do nich z pierdołami typu: napięcie łańcucha lub ustawienie luzów zaworowych bo i tak będziesz musiał to umieć zrobić samemu. Jak Ci padnie silnik, skrzynia, rozrusznik lub jakaś elektronika to wtedy do nich. Kupuj i dawaj do Spały za spotkanie (namiary w Turystyce).
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-02-28, 15:54   

Dzięki Artur za szybką odpowiedź, ale myślę sobie,że z tym ich serwisem to ja za daleko nie zajadę a tak na marginesie to jak wygląda serwis RE tzn: płyny, łańcuch itp
 
 
ZWOLIN 


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 349
Skąd: kraĹ›nik
Wysłany: 2011-02-28, 16:24   

na stronie Jacka w zakładce artykuły masz Bullet Service Guide pdf (.zip 8,53MB)
instrukcja obsługi PL pdf

my mamy najlepszego serwisanta na świecie w Zamościu Pana Sałka jak ci Twoi ci coś spieprzą to Pan Tomasz naprawi , tudzież następca Pana Tomasza , Janusz Wojdyła ze Strzelec Opolskich załatwisz z nimi wszystko na telefon znajdziesz ich w kontaktach
 
 
ArturM 
wierny klasyce

Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 1431
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-28, 19:12   

Święte słowa Zwolinie. Ale chłop ma kawałek z Chojnic do Zamościa.
Kupuj i tyle bo Cię lato zaskoczy a Ty nadal będziesz czekał na odbiór.
_________________
Wiele lat temu, moja wtedy 6-cio letnia córka, po odwiedzinach w garażu zapytała: Tata - po co Ci tyle motorów jak masz jeden tyłek.
 
 
ZWOLIN 


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 349
Skąd: kraĹ›nik
Wysłany: 2011-02-28, 19:46   

trochę mi wstyd bo zapomniałem wspomnieć o Tomaszu z Kępiaste i zresztą masz tam najbliżej i też dużo wie i umie i na pewno nie odmówi ci pomocy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9