Royal-Enfield Strona Główna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno RE
Autor Wiadomość
Jacek Lazarewicz 


Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 2960
Skąd: Pruchna
Wysłany: 2011-08-30, 15:51   

Prawdopodobnie japoński Keihin
 
 
Emergo 
Francuz

Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 384
Skąd: Okolice Poznan
Wysłany: 2011-08-30, 18:07   

Jak nie liczisz na Polski importer...
Sprobuje tutaj w Berlinie
http://www.pig7.de/index.php?id=279
po niemicku.

Lub u moj kompel, nie samowite czarodziej... w Francji
http://www.auvergnemotosc...p.php?rubrique1
po angielsku.
_________________
Emergo!
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-08-31, 00:52   

Programem dysponuje ten cwany Hindus , ale nie chce go udostępnić, wiem to od Czwordona, bo kiedy robił moją skrzynię, chciałem, aby trochę mi go podkręcił, ale nie mógł tego zrobić bo nie posiadał programu.
Każdy dealer , który prowadzi serwis powinien nim dysponować.
 
 
mariusz650 
mariusz650

Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 350
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-08-31, 01:07   

Ten EFI jest trochę niedorobiony, a mógłby być hitem ,gdyby trochę przy nim popracować.
 
 
Shelton
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-31, 09:14   

Ten wtrysk może nie mieć regulacji... i wtedy pozostają tylko komputery dodatkowe. Może ktoś zobaczyć co jest napisane na komputerze ECU?

Przykładowo silniki Rotaxa obsługuje Simens VDO.
 
 
ql
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-12, 21:47   

Właśnie mnie napadła faza posiadania RE - byłem juz w Gliwicach w salonie, obsługa dość miła chociaż mam wrażenie że troszkę pływają :D

ale mniejsza z tym, dali se posiedzieć pooglądać , maszyna na serwis, akumulator, zapalili... no całkiem całkiem chodzi to od naciśnięcia guzika i robi pozytywne wrażenie - generalnie nie odstraszyli mnie od zakupu, ale jako starzy wyjadacze - daja mi dojrzeć, cenę trzymają.
Więc teraz zacznę rozmyślać nad taktyką, coś trzeba wydusić, tak dla sportu.

W związku z planowanym zakupem pytanie do - właściwie Szprychy i Janusza którzy kupowali w Gliwicach EFiki - chciałbym się z Wami spotkać i obgadać temat jak się te nowe Royalki spisują, i takie tam gadki motocyklowe....

Szprycha - maila do Cie wysłałem ;)

Pozdrowienia.
 
 
szprycha 


Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 138
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-13, 20:17   

ql napisał/a:
W związku z planowanym zakupem pytanie do - właściwie Szprychy i Janusza którzy kupowali w Gliwicach EFiki - chciałbym się z Wami spotkać i obgadać temat jak się te nowe Royalki spisują, i takie tam gadki motocyklowe....
Szprycha - maila do Cie wysłałem ;)


A ja odpisałam :-) zadzwoń, umówimy się. Poczytaj też moje posty- dość szczegółowo opisałam co i jak z Royem i Rozalią :mrgreen:

Ps. Jeśli nie będzie padało teraz w sobotę 15-go, wpadnę na chwilę tu: http://www.wrm.org.pl/klu...owego-2011.html Masz okazję do spotkania, potem będzie gorzej, bo zaczyna mi się gorący czas w pracy i będę siedzieć prawie non-stop w biurze, a może i tam...spać :shock:
_________________
szprycha
 
 
ql
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-14, 16:03   

Dzięki za kontakt :)

Przekonałaś mnie :D - to chyba jest to. Ale będę celował w inną wersję niż twoje - tak dla urozmaicenia.
 
 
Mirek 

Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 222
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-17, 22:09   

Hej QL tez jestem z Gliwic wiec fajnie jak sobie kupisz sprzeta bedzie nas na slosku jednego wiecej :) mowisz ze celujesz w innego niz szprycha czyszbyz chcial polknac ta zielona c5 z salonu od Kuby ? :-D
 
 
ql
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 11:36   

Obecnie pławię się w tej najprzyjemniejszej części kupowania - zastanawiam się, wybrzydzam, rozmyślam..... jak już jest po - to wiadomo, sprawa ma już jednoznaczne + i -.
A teraz mogę sobie wybierać, wyobrażać, przymierzać się itd itp. Nie ukrywam że sylwetkowo C bardziej mi się podoba, ale jednak jest troszkę mniejszy, ma koła 18" zamiast klasycznych 19", no i ..... nie ma tych fajnych malowanych pędzelkiem szparunków. G5 w tej wersji trochę za bardzo mi trąci myszką w postaci WSK - ale to tylko typowo polskie naleciałości psychologiczne. Jakby co to zmienię błotniki ;) i będzie git.
W sumie to co nie wybiorę to i tak będzie fajnie :D oba mają różne zalety a nadal to RE.
 
 
Mirek 

Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 222
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-18, 21:03   

ql hehehe nawet nie wiesz jak jak podobny jest twoj tok rozumowania do tego co dzieje sie pod moja czaszka :) .
Dokladnie tak jak ty myslalem jak kupowalem swoje Roya C5 podobala mi sie nie samowicie i dalej mi sie podoba ale tez odstraszyly mnie male kolka i niewiem WHY?! ale na tej electrze ktora mam wygladam jak na motorze a na C5 wygladalem jak na psie podkreslam jedynie (185) cm wzrostu . Natomiast ten G5 co maja go tam u nas na knurowskiej w gliwicach faktycznie przydkie kaczatko niesamowicie brzydki jak na ROya te blotniki wygladaja jak od starej WSK to samo myslalem jak go ogladalem ale mam dla ciebie dobre wiadomosci .
Jesli go kupisz ja odsprzedam ci mase czesci za pol darmo blotniki i kierownice plus tlumik moge ci popchnac od reki za przyslowiowe grosze moj roy rocznik 2011 electra trials efi wiec wejdzie v
ci to tam i bedzie fajnie wygladac ja swojego przerabiam na bobbera wiec blotniki beda mi zbedne a kierownice juz wymienialem na draga a tlumolca istnaluje wysokiego od woodsmana wiec niska pucha ale nie standard tylko ta glosna moze pojsc pod mlotek minus ze ma przebarwienia do wyczyszczenia oczywiscie :) jak cos to wal do mnie na priva pozdrawiam
 
 
ql
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 22:13   

spoko :) jak juz sfinalizuje to sie przyznam :)

największy opór miałem przed tą blaszką na baku - ale ja już się historii nauczyłem to widzę że to powrót do jakiegoś dawnego loga i nawet zaczęło mi się podobac na zasadzie inności.

Niebiesko zielony jest prześliczny, ale jakoś wygodniej mi na G5. Ale to chyba faktycznie rozmyslania na zasadzie "lepsze wrogiem dobrego" czy jakoś tak :D, w sumie ten oldskulowy charakter G5 czyni go nadzwyczaj użytkowym i mniej będzie denerwować jak się ochlapie, coś tam zarysuje itd. Chociaz jak znam siebie to zużycie past i wosków przeważnie wynosi jakieś 50 % zużytej benzyny - niezależnie od przebiegu . Takie zboczenie :evil:
 
 
Mirek 

Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 222
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-19, 09:26   

ql wiesz co ci powiem pewnie Jacek i reszta wyjadaczy ktorzy na enfieldach zjezdzili juz swiat i jezdrza na tych maszynach od x sezonow powiedzili by jeszcze inaczej. Ale ja ci powiem tak te oldschoolowe ksztalty na 19 felgach mysle ze to jest wieksze pole do popisu do przerobek ... mozesz zmieniac ten motocykl z biegem czasu jak chcesz od cafe racera do scramblera przez bobbera i nawet rata co chcesz to zrobisz wystarczy wskoczyc na strone hitchcockow i prosto od nich nie przez zadnych hindusko polskich posrednikow zamowic sobie taile widzisz ja kupilem electre trail zrobilem ja na klasyka a w nasepnym sezonie jezdrze bobberem :)
Natomiast sprawa z C5 wyglada tak to jest cukiereczek no wlasnie ale to by bylo na tyle nie zmienisz jego charakteru juz cukiereczkiem pozostanie na wieki wiekow amen :)
 
 
ql
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 21:13   

He i to mi się własnie podoba - ma stukniety kolor a ja się odważnych kolorów nie boję. Zawsze mi się będzie podobał :D i będzie co pastować.

Faktycznie nie ma kick startera - jak prześledziłem filmy i specyfikacje to..... jedna mają inne nie mają. Nie wiadomo czemu, nie doszedłem do tego. Swoją droga pewnie można zamontować więc będzie przy czym grzebać tylko.... po co...
 
 
Mirek 

Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 222
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-19, 23:28   

Jak go kupisz no to na slask nie ma bata jestesmy najsilniejsza grupa royalistow w PL slask kraina mlekiem i royalem plynaca :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12