Royal-Enfield Strona G³ówna Royal-Enfield
Forum uzytkownikow

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  czatCzat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Zamkniêty przez: Jacek Lazarewicz
2012-01-16, 00:30
Royal Enfield motocykl dla każdego?
Autor WiadomoϾ
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-01-15, 12:19   Royal Enfield motocykl dla każdego?

Ostatnie sytuacje, z poziomu warsztatu i jako właściciela RE natchnęły mnie do napisania tego postu.



Czy Royal Enfield to motocykl dla każdego? Chciał bym poznać wasze zdanie. Czym powinna się charakteryzować osoba posiadająca tego typu sprzęt. Co powinna umieć, na co zwrócić uwagę, do czego taki motocykl może się nadawać etc.



Parę aktualnych fotek z ostatnich dni w wykonaniu Mikołaja.
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 15:46   

ale ma felgi ciekawe :)
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-01-15, 15:51   

To prawda ;) Piękne. Pasują do orientalnego klimatu, ale wróćmy do teamtu. Gulust proszę.
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 17:03   

jeśli chodzi o Bulleta to ja widzę go jako motocykl dla wielbiciela weteranów, który chce zaznać luksusu jazdy nowym motocyklem ;-) tzn. takim do którego można kupić wszystkie części nowe i którym się więcej jeździ niż przy nim grzebie ?! - ja tak sobie wykombinowałem ... w 1997roku kiedy pierwszy raz pojawiły się w sprzedaży w Polsce ... jeździłem wtedy Awo od 4lat i Jawą od 6lat ...
 
 
Jacek Lazarewicz 


Do³¹czy³: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Sk¹d: Pruchna
Wys³any: 2012-01-15, 17:05   Re: Royal Enfield motocykl dla każdego?

Shelton napisa³/a:
Ostatnie sytuacje, z poziomu warsztatu i jako właściciela RE natchnęły mnie do napisania tego postu.
Czy Royal Enfield to motocykl dla każdego? Chciał bym poznać wasze zdanie. Czym powinna się charakteryzować osoba posiadająca tego typu sprzęt. Co powinna umieć, na co zwrócić uwagę, do czego taki motocykl może się nadawać etc.


Dziwne pytania zadajesz. Oczywiście, że dla każdego, tak jak dla każdego jest triumph, honda, yamaha i dniepr. Szkoda tu miejsca ( i nie mam zbyt wiele czasu, żeby rozwijać temat na Forum), to demat do dyskusji werbalnej.
Napiszę w skrócie co o tym myślę.
W Polsce panuje motocyklowe "myślenie poradzieckie". Większość z Was zaczynała przygodę motocyklową od "rusków". A to były/są motocykle "do roboty" ( używki w dziadowskim stanie bo na nowe ze względów finansowych niewielu było stać na nowe- swoją drogą niedostępne na rynku krajowym). I w większości "kultura warsztatowa" pozostawiająca wiele do życzenia. Wide: temat Urala i innych "rusków", który prowadziłeś na Forum. Wyznajecie w większości zasadę, że jak stare to musi się psuć ("Junak jak nie cieknie to nie ma oleju")
Osoba posiadająca motocykl tego typu powinna charakteryzować się (jak i w przypadku używania innych pojazdów mechanicznych) rozsądkiem i odrobiną wiedzy technicznej. Powodem posiadania takiego sprzętu jest CHĘĆ.
Powinna mieć uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu bo onże nadaje się do codziennego użytkowania!!!
To tyle na pytania, które zadałeś.
Natomiast co do motocykli Royal Enfield użytkowanych w Polsce to sprawa zupełnie inna. Polityka popularyzacji i wszystko co z nim związane to..., ale to nie odpowiedź na Twoje pytania. Tematu Importera nie będę tu rozwijał. A efekty wszyscy znamy - w takim bajzlu wielu się pożywi (i nie bierz , proszę tego do siebie - bo widziałem Enfieldy sprzedawane przez oficjalnych dealerów wyciągane z kurników, poobijane i niekompletne). Ale to nie temat na Forum- przyjedź na któreś spotkanie to Ci opowiem i może zrozumiesz w czym tak naprawdę tkwi problem. I Twój między innymi.
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 17:05   

EFIk zaś wg mnie to motocykl dla wielbicieli stylu, ale nie maniaków - purystów ... też widzę sens zakupu takowego, ale na razie nie dla mnie
no i ta cena ... ciekawe jak będą stały używki ?
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 17:06   

P.S.: nigdy nie miałem "ruska" - zawsze kochałem single !
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 17:11   

i nie jest to motocykl dla każdego - to motocykl dla tych którzy wiedzą czego chcą

:-P

pamiętaj Jacku, że są młodsi ludzie - tacy którzy nie jeździli tym co było, ale zaczynali przygodę np. na japończykach ... i oczekują czego innego od motocykla
 
 
Jacek Lazarewicz 


Do³¹czy³: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Sk¹d: Pruchna
Wys³any: 2012-01-15, 17:42   

Ktoś kto jeździł w dzieciństwie na japończyku nie przesiądzie się NIEŚWIADOMIE na Enfielda.
 
 
gulust 

Do³¹czy³: 28 Sty 2007
Posty: 769
Sk¹d: Uć
Wys³any: 2012-01-15, 17:53   

właśnie to miałem na myśli, że nie dla każdego ...
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-01-15, 18:28   

Dobrze Jacku, doprecyzuję, mam na myśli w miarę nowy motocykl Royal Enfield powiedzmy model Bullet 350 i 500. Nowy w znaczeniu daty produkcji oczywiście.

Cytat:
Ktoś kto jeździł w dzieciństwie na japończyku nie przesiądzie się NIEŚWIADOMIE na Enfielda.


I tu się absolutnie mylisz... i sam wprowadzasz myślenie o którym pisałeś powyżej. Nie rozpatrujmy tej kwestii w kategorii ideologi, czy klubu wzajemnej adoracji, tylko posiadania motocykla produkowanego współcześnie, którego konstrukcja wywodzi się powiedzmy z czasów zaszłych ;)
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-01-15, 18:30   

PS: Royal, i Mikołaj na zdjęciu jeżdżą świadomie na Royalach, ja podobnie. Chłopcy ścigają się na japońskich motocyklach na torze odnosząc sukcesy. Więc, jest to zupełnie świadomy wybór. Jacku, chyba ja muszę cię zaprosić do siebie i wytłumaczyć ci to czego ty nie rozumiesz. Można tak i tak ;) Nie bierz tego do siebie proszę ;)
 
 
Sebastian H. 
sebol

Do³¹czy³: 03 Sie 2009
Posty: 160
Sk¹d: wielkopolska
Wys³any: 2012-01-15, 19:13   

Osobiście jako świeżak na RE (niecały rok i 3000km) uważam, że ten motorek jest dla mnie jakimś przeniesieniem do starych dobrych czasów, gdzie zaraz po uzyskaniu prawka A dosiadałem MZ tropiki a potem Junaka (1989) potem wiele innych moto. Dlaczego dziś RE? Bo jakoś przypomina mi te dawne sprzęty, bo nie jest elektroniczny, bo można pogrzebać, bo chyba człek zdaje się przenieść w dawne fajne lata, bo jest ładny... Na swojego "polowałem" 2 lata, więc chyba jestem świadomym posiadaczem... A propos japońszczyzny: mam od 5 lat suzuki dr800 big (zresztą bardzo fajny motorek) i w tym sezonie przejechałem nim aż 2 (słownie: dwa) kilometry, bo wolę RE.
 
 
Jacek Lazarewicz 


Do³¹czy³: 07 Lip 2006
Posty: 2964
Sk¹d: Pruchna
Wys³any: 2012-01-15, 20:34   

Shelton napisa³/a:
Dobrze Jacku, doprecyzuję, mam na myśli w miarę nowy motocykl Royal Enfield powiedzmy model Bullet 350 i 500. Nowy w znaczeniu daty produkcji oczywiście.

Cytat:
Ktoś kto jeździł w dzieciństwie na japończyku nie przesiądzie się NIEŚWIADOMIE na Enfielda.


I tu się absolutnie mylisz... i sam wprowadzasz myślenie o którym pisałeś powyżej. Nie rozpatrujmy tej kwestii w kategorii ideologi, czy klubu wzajemnej adoracji, tylko posiadania motocykla produkowanego współcześnie, którego konstrukcja wywodzi się powiedzmy z czasów zaszłych ;)


Daleki jestem od wszelkich ideologii. Ale le mam wrażenie, że piszemy o różnych sprawach.
Pytasz o użytkowników RE czy użytkowników RE w Polsce. Jeśli rozumiesz o czym piszę to przyznasz, że to dwie odrębne sprawy.

P.S. W Chlewiskach możemy kontynuować.
 
 
Shelton
[Usuniêty]

Wys³any: 2012-01-15, 21:08   

Pisząc na tym forum mogę pytać tylko użytkowników w Polsce, bo to jest forum użytkowników w Polsce.

Moje zdanie jest takie same jak Gulusta. Nie każdy może mieć taki motocykl. I na razie jest 2:1.

Czekam na inne opinie i oczywiście argumentację, bo może jestem w błędzie.

Powoli kształtuje nam się obraz, człowieka, wiedzącego, czego chce z pewnym doświadczeniem w tego typu konstrukcjach z czym się zgodzę, bo to nie jest japończyk, typu wciśnij i jedź.

Co jeszcze?
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytañ do SQL: 13